В Арсеналі відкрилась виставка творів мистецтва, створених із бронеплит (фоторепортаж)

У Музеї-Арсеналі Львівського історичного музею відкрилась виставка мистецького проєкту «АртБроня» (ArtArmor). Бронеплити отримали тут друге життя у вигляді арт-об’єктів. Зібрані кошти від їх реалізації волонтери спрямують на купівлю нового захисту.

Так, Збройні сили України передали «відпрацьовані» бронеплити, що вже успішно виконали свою місію в бою – зупинили ворожі кулі й осколки. А відомі українські митці Іван Марчук, Тіберій Сільваші, Назар Білик, Петро Бевза, Андрій Блудов, Юрій Вакуленко, Олексій Сай, Світлана Ратошнюк, Антон Логов, Леонід Колодницький, іконописець Андрій Охоцький перетворили ці бронеплити на арт-об’єкти з ексклюзивними історіями.

фото: Роман Балук

Станом на сьогодні створено 12 унікальних арт-об’єктів. Одним із них є ікона «Архістратиг Михаїл», яка створена з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, а ще один підписали керівники вищих органів влади. Всі ці мистецькі твори згодом продадуть, щоб зібрати кошти на нові сучасні плити.

«Моторошні сліди від куль, що ці плити зупинили, розповідають цю історію краще за будь-які слова. Так само й мистецтво вміє розповідати історії та викликати емоції без слів. Тому ми поєднали броню і мистецтво, щоб кожен у світі зміг зрозуміти та відчути важливість життя кожного українця. А потім арт-об’єкти стануть інструментом для збору на сучасні засоби захисту для українських героїв», – зазначає ініціатор та керівник проєкту «АртБроня», співзасновник Благодійного фонду «УКРАЇНА ДЛЯ ГЕРОЇВ» Олександр Ковальчук.

Всі охочі зможуть побачити арт-об’єкти з 28 грудня до 17 січня в Музеї-Арсеналі Львівського історичного музею (вул. Підвальна, 5).

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: