Понеділок, 25 вересня

Уряд опублікував персональні дані українців, записаних на вакцинацію

На сайті Міністерства у справах ветеранів України опублікували перелік українців, які записалися на позачергову вакцинацію як лідери громадської думки. Загалом у вільний доступ виклали персональні дані таких людей як мінімум з семи областей, у тому числі зі Львівщини. У міністерстві оперативно відреагували та видалили посилання на таблиці з даними кандидатів на вакцинацію, але не змогли пояснити, як виникла ця помилка.

Зранку середи, 24 березня, на сайті Міністерства у справах ветеранів з’явилась публікація про позачергову вакцинацію для учасників бойових дій. У новині опублікували документ з областями та активними посиланнями на гугл-анкети для реєстрації лідерів громадської думки та учасників ООС. Навпроти кількох областей у цьому переліку вставили посилання не на анкети для військових, а на таблиці з персональними даними лідерів громадської думки, які уже зареєструвалися на вакцинацію. Лише на Львівщині таких людей записалось більше 1500 і усі їхні дані, зокрема, номери телефонів, місце праці, вік та мотивації для вакцинації опинились у відкритому доступі, що є прямим порушенням закону «Про захист персональних даних».

Загалом на сайті Міністерства зі справ ветеранів оприлюднили персональні дані кількох тисяч людей як мінімум з семи областей: Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської та Хмельницької. Ця інформація була у вільному доступі близько чотирьох годин, її видалили після звернення громадян та журналістів.

Зокрема, працівник відділу звернень Міністерства у справах ветеранів Сергій Кириленко повідомив ZAXID.NET, що ще до дзвінка журналістів у міністерство звернувся громадянин, який повідомив про поширення на сайті персональних даних кандидатів на вакцинацію. Під час розмови Сергія Кириленка з журналісткою ZAXID.NET прес-служба міністерства змінила посилання у публікації – тепер там правильні лінки на анкети для запису на позачергову вакцинацію для лідерів громадської думки та бійців ООС.

«Не можу сказати що це було. Технічна помилка, можливо. Я не можу сказати, хто помилився. Мені також про це по телефону повідомив громадянин», – сказав Сергій Кириленко.

Нагадаємо, Центр громадського здоров’я Львівщини 10 березня опублікував Google-форму, за якою можна записатися на позачергову вакцинацію від коронавірусу залишковими дозами вакцини. Такі ж гугл-анкети розробили обласні департаменти охорони здоров’я усіх областей. Щеплення поза чергою можуть отримати лідери громадської думки, серед яких учасники бойових дій, народні депутати та високопоставлені чиновники, священики та старші 60 років письменники, журналісти, спортсмени, діячі культури.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.