Українцям не варто святкувати річницю створення дивізії “Галичина”, – Вятрович

Директор Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Володимир В’ятрович вважає, що річниця створення Ваффен СС дивізії “Галичина” не є святом для українців, оскільки як у німецькій, так і в радянській арміях у Другій світовій українці сприймалися однаково – як гарматне м’ясо.

Про це він написав 28 квітня на своїй сторінці у Facebook.

“Річниця створення Ваффен СС дивізії “Галичина” – не свято для українців. У німецькій і радянській арміях у Другій світовій українці сприймалися однаково – як гарматне м’ясо. Різниця лише в тому, що мобілізованих до дивізії “Галичина” навчали рік, перш ніж кинути в бій, а новобранців Червоної армії часто кидали в м’ясорубку відразу”, – заявив В’ятрович.

“Але то не через любов німців до українців – вони лиш раціонально використовували людські ресурси, яких мали менше за росіян”, – зазначив директор УІНП.

Нагадаємо, дивізія СС “Галичина” – підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, який існував у 1943-1945 роках. Набір до дивізії був оголошений 28 квітня 1943 року. До вступу в дивізію галичан підштовхували дії більшовиків, про антиукраїнські репресії яких на той момент вже було відомо. Також це була можливість отримати добрий вишкіл, який міг знадобитися для майбутньої армії відновленої Української держави. Більшість солдатів дивізії позиціонували себе передусім як борці за вільну Україну, що протистоять більшовикам, і не вважали себе ставлениками Гітлера.

Зазначимо, що у Львові у суботу, 28 квітня, у межах святкування 75-ї річниці з дня створення дивізії за підтримки ЛОДА відбудеться “Марш вишиванок”. Учасники ходи пройдуть від площі біля пам’ятника Степану Бандері до площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Завершить захід святковий концерт.

Крім цього, департамент науки й освіти Львівської ОДА із 19 березня проводить конкурс малюнків про українську дивізію СС “Галичина” для учнів 9-11 класів. Нагородження переможців відбудеться після проведення “Маршу вишиванок”.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.