Українську академію друкарства хочуть терміново приєднати до Політехніки. Колектив академії проти

Українську академію друкарства пропонують об’єднати з НУ «Львівська політехніка» у березні 2024 року. Про це під час засідання ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України» заявили представники Міністерства освіти та науки, повідомляють в УАД.

Джерело: Tvoemisto.tv.

«Серед переліку запропонованих обʼєднань — Українська академія друкарства, яку пропонують приєднати якнайшвидше, у необґрунтовано короткі та нереальні терміни, а саме в березні 2024 року. Натомість, попередніх обговорень чи погоджень з колективом не було. Ми спостерігаємо повторення минулорічного сценарію, коли намагаються провести реорганізацію без діалогу з студентами, працівниками, стейкголдерами, партнерами…», — пояснили в УАД.

В академії додали, що Міністерство висловило побажання до «реорганізації за власним бажанням», не враховуючи думку колективу навчального закладу та студентів.

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року Міністерство освіти і науки України звернулося до Кабміну з ініціативою об’єднати Українську академію друкарства з Львівським національним університетом імені Івана Франка. У суботу, 12 листопада, на площі перед Оперним театром студенти Української академії друкарства вийшли на мирну акцію через заяви Міністерства освіти.  У соцмережах тоді почав ширитися флешмоб на знак протесту проти об’єднання вишів, які ініціювали студенти УАД, #гетьрукивідуад. Вони стурбовані, що їх позбавлять державної форми навчання, анулюють дипломи, а в період війни 200 викладачів залишаться без роботи. 

Ректор закладу Богдан Дурняк заявляв, що такі дії є неприпустимими, вони йдуть всупереч заяв самого міністра, який казав, що під час воєнного стану такі реорганізації не можна розглядати і їх вважатимуть «освітянським мародерством».

Для довідки

Українська академія друкарства – єдиний в Україні автономний заклад вищої освіти, який готує фахівців з медійних технологій та поліграфії. За свою 85-річну історію вона випустила десятки тисяч спеціалістів, які формують інформаційний простір держави, працюючи у видавництвах, друкарнях, засобах масової інформації, поліграфічних підприємствах, книгарнях, рекламних організаціях, машинобудівних підприємствах, науково-дослідних установах.

Авторка: Ірина Давосир.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.