Понеділок, 26 лютого

У центрі Львова задля автомобілів пропонують пересунути відомий пам’ятник

У Львові на комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності запропонували пересунути пам’ятник Адаму Міцкевичу на 1,5 м.

Як повідомляє Варта1 з посиланням на «Tvoemisto.tv», відповідні моделювання представив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львова Олег Забарило

Зокрема, 8 травня «Львівавтодор» презентував кілька варіантів моделювання покращення транспортних потоків довкола площі Адама Міцкевича. В одному із варіантів пропонується пересунити пам’ятник Адаму Міцкевичу, що розташований у центрі міста. 

 «…Був би хорошим четвертий варіант на фоні всіх попередніх. Він забезпечує дві смуги від Оперного театру, плюс третя автобусна. Ще пропонується дві смуги в напрямку проспекту Свободи, які могли би бути забезпечені, якщо посунути на 1,5 метра пам’ятник. Але це пам’ятка національного значення…, ми проаналізували зі своєї точки зору транспорту, однак ще є багато юридичних моментів», – сказав Олег Забарило.

Нагадаємо, що у Львові планують реконструювати площу Міцкевича, ліквідувавши ділянку для руху транспорту. Одну смугу перенесуть як додаткову перед пам’ятником, а замість неї, де зараз автостоянка та смітники, хочуть облаштувати пішохідну зону. Паркінг зроблять підземним.

Довідково. Пам’ятник Адамові Міцкевичу, або колона Адама Міцкевича  — пам’ятник польському поетові Адаму Міцкевичу, розташований на площі Міцкевича в центрі Львова. Відкритий 30 жовтня 1904 року. Його вважають одним з найкрасивіших пам’ятників Міцкевичу у світі. Висота пам’ятника — 21 м, фігури Міцкевича — 3,3 м.

Фото: Вікіпедія

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.