п`ятниця, 14 червня

У центрі Львова відкрили перший у місті приватний океанаріум. Відео

На трьох поверхах колишнього кінотеатру розмістили більше двадцяти акваріумів

На проспекті Шевченка у Львові в колишньому кінотеатрі «Київ» 28 серпня відкрили приватний океанаріум. На трьох поверхах будинку розмістили більше двадцяти акваріумів, у яких живуть як звичні рибки, яких можна побачити у зоомагазинах, так і мешканці Світового океану. Наприклад, в океанаріумі є штучна водойма з араваною – рибою родом з Південної Америки. Зустрічають відвідувачів зелені черепахи, пише zaxid.net.

«Всі риби, які знаходять тут, мають дуже давнє походження – зокрема, ще з часів динозаврів. Цікавим фактом є те, що вони мають спеціальний міхур, який дозволяє їм підніматися на поверхню води ковтати повітря і опускатися таким чином вниз», – розповідає екскурсоводка Лілія Варзарук.

Найбільший акваріум – з двадцятьма піврічними акулами. Годують їх раз чи двічі на добу, оскільки вони мають найкращий серед риб апетит.

«Раціон – від планктону замороженого до риби, кальмарів, мідій. Акули і всі прісноводні хижаки мають абсолютно повний природний раціон, тобто ми в крайніх випадках використовуємо сухий корм», – пояснює керівник підрозділу акваріумістики Назар Зінковський.

Загалом в океанаріумі три тисячі різних рибок. Їх купували у розплідниках або у фірмах, які займаються виловом. У понеділок океанаріум вже встигли попікетувати активісти «Екологічної платформи», які вважають такі заклади місцем катування та експлуатації тварин. Власники ж океанаріуму запевняють, що таке утримання не шкодить рибам.

«Я не вважаю, що наше утримання якось шкодить тваринам, яких ми утримуємо. У нас дуже професійна команда, дуже гарне обладнання. Хочемо показати відвідувачам, особливо маленьким дітям, що це за рибки», – каже співорганізаторка океанаріуму Яна Яновська.

В акваріумах використовують осмотичну воду, до якої додають морську сіль та хімічні елементи. За словами зоолога Євгена Червоного, такі океанаріуми – це світова практика, головне – аби риби не були протизаконно вилучені з природи.

«Якщо є всі необхідні документи і це законно, тобто держава дозволяє це робити – ми не маємо права якимось чином засуджувати. Якщо це не є рідкісний вид, популяція не зникає – немає в цьому якоїсь такої крамольної проблеми», – говорить він.

Відкрила океанаріум команда київського акваріуміста Олександра Яновського. У Києві вже працюють два схожі заклади, в створенні яких він брав участь. А от будинок у центрі Львова орендують у найбагатшого депутата Львівської міськради Григорія Козловського, який також побував на відкритті.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.