У центрі Львова два готелі можуть переобладнати під житло для переселенців

ДБР передало в управління АРМА 80 майнових комплексів, які незаконно продала Федерація профспілок України, включно з санаторієм «Моршинський». АРМА пропонує віддавати частину арештованих будівель на потреби внутрішньо переміщених осіб.

Як Варта з посиланням на «Главком», заарештовані готелі та санаторії пропонують переобладнати під житло для внутрішньо переміщених осіб. Ініціативу озвучили на нараді у Мінекономіки.

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) пропонує передавати майно, яке було заарештовано і передано до агентства, в управління виконавчої гілки влади і підприємствам держсектору або приватним управителями, перетворюючи його на соціальне житло для переселенців.

Зараз у АРМА є близько 80 об’єктів нерухомості, які можна виставляти на конкурс з пошуку нових управителів. Агентство пропонує обирати управителя через конкурс. Обов’язковою умовою таких конкурсів буде те, що новий управитель має забезпечити передачу 10–20 % від номерного фонду на потреби внутрішньо переміщених осіб.

Відомо, що доступ до таких конкурсів мають отримати як приватні, так і державні підприємства. Міністерства можуть виходити на такі конкурси через держпідприємства, які є в їхньому підпорядкуванні.

На конкурси з пошуку нових управителів з обов’язковим розміщенням на частині таких об’єктів переселенцям пропонується передати 5 готелів, 24 санаторії та нежитлові приміщення у різних регіонах України.

Нагадаємо, у серпні суд арештував приміщення двох готелів у центрі Львова та Києва, загальною площею 30 тис м кв. Вартість — майже 1 млрд грн. Мережа готелів належить підприємству, бенефіціарними власниками якого є громадяни РФ.

Правоохоронці не розголошують назву мережі готелів, на корпоративні права та майно якої накладено арешт. За даними «ZAXID.NET», рішення суду стосується ТзОВ «Рейкарц і партнери. Україна». Мережа налічує 60 готелів по всій Україні, зокрема, три у Львові, ще один — у Трускавці.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.