п`ятниця, 19 квітня

У Стрийському парку може з’явитися рекреаційний комплекс замість ресторану

Ресторанно-готельний комплекс Delice у Стрийському парку пропонують реконструювати, добудувати ще два поверхи та пристосувати під рекреаційний. Відповідний містобудівний розрахунок повторно винесли на засідання архітектурно-містобудівної ради. Попереднього разу, за словами архітектора Миколи Шеремети, до проєкту була низка зауважень, що стосувалася благоустрою території, облаштування укриття, добудови тощо. 

Джерело: Tvoemisto.tv.

Будівля не є об’єктом культурної спадщини, а також не є пам’яткою архітектури, однак перебуває на території пам’ятки садово-паркового мистецтва. За словами позаштатної радниці міського голови з питань збереження культурної спадщини Лілії Онищенко, її колись перебудували, і нині вона не в найкращому вигляді.

«Вона уже спотворена, на жаль. Те, що ви пропонуєте, теж не є найкращим рішенням, бо найкраще його було б привести до попереднього стану. Та я так розумію, що цього ніхто робити не буде, оскільки будівля перебуває у власності», – каже вона.

Йдеться про територію, де колись був розташований павільйон «Нафта» (збудований 1924 року за проєктом Альфреда Захарієвича), що представляв нафтофий промисел того часу. Із тильного боку павільйону пролягало відгалуження залізничної колії, яку надалі ліквідували. У другій половині 20 століття його перебудували, частково добудували з тильного боку та пристосували під кафе. Тоді ж встановили поруч фонтан «Івасик Телесик». 

Павільйон «Нафта»

У 2000-х павільйон зазнав чергової розбудови та реконструкції з пристосуванням під ресторанно-готельний коплекс Delice, унаслідок чого зі сторони тильного і бокових фасадів добудували нові об’єми. У результаті перебудов з первісного об’єму павільйону зберегли головний фасад, у якому на рівні третього поверху пробили віконні прорізи і частково фрагменти бокових фасадів. 

Нині ресторанно-готельний комплекс хочуть рконструювати та надбудувати. Згідно з попредніми зауваженнями, мали б облаштувати укриття для орієнтовно 80 осіб, а також прибрати павільйони поруч для проїзду пожежної техніки.

Актуальний вигляд території

Натомість, за словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, добудова двох поверхів – це занадто масштабно для парку.

«Зліва є двоповерховий ресторан, який досить масштабно сьогодні сприймається, тим не менше він має два поверхи. Тут маємо повноцінну будівлю, домінантну, а не маленький ресторанчик. Тому добудова двох поверхів буде надто масштабною, водночас зробити повноцінний нормальний поверх з відступом від карнизу, завершивши в сучасній архітектурі, тим більше з відновленням історичної справедливості – цілком прийнятно. Інше питання – питання пам’яткоохорони та погоджень», – додав він.

За даними Youcontrol, «Деліс груп» зареєстрована у Львові на вул. Самчука у 2014 році. Основна діяльність – ресторани, надання послуг мобільного харчування. Кінцевим бенефіціарним власником є Тарас Стецьків.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.