п`ятниця, 22 вересня

У мене шок! «Сучасне європейське містечко у Львові» на 87 га!

«Сучасне європейське містечко у Львові». На 87 га! – так рекламує свій проект на різних сайтах один із забудовників.

Джерело: ZAHID.NET.

Про що мова. Село Басівка, яке так прагнули у своє ОТГ Сокільники. І тепер очевидно чому. Бо скоро там, фактично на львівській кільцевій, з’являться: 250 тисяч новозбудованих квадратних метрів, з них, очевидно, переважна більшість – житло, а це 40 будинків і до 6 тисяч нових мешканців зі своїми авто.

Та у чому ж проблема і до чого тут Львів?

Насамперед про «містечко у Львові». Коли вперше побачив цю рекламу, то оторопів – де ж це будують у Львові на величезній території – 87 га! – а я про це ні слухом, ні духом. Та виявилось, що рекламований ЖК буде не у Львові, і навіть не у Львівській ОТГ. А в селі Басівка, яке у складі Сокільницької громади – так, саме тієї, яка не хотіла до Львова, бо «Львів усе забудує». А виявляється, он воно як.

А тепер про те, чого то раптом я розхвилювався. І не думайте, що заздрю. Мене хвилюють відповіді на певні практичні речі.

А куди оці всі майбутні 40 будинків будуть під’єднуватися зі своїми комунікаціями – мова про каналізацію, наприклад. Бо ж у рекламі забудовник обіцяє запустити свою електричку з Басівки до Львова, а от про власні очисні – ні слова. Про сокільницькі очисні, вибачте, я теж не чув.

Отже, цей ЖК не має централізованого водопостачання, не має централізованого водовідведення і в найближчому майбутньому не буде його мати. Не вірте у протилежне – це відвертий обман.

Далі, навіть якщо суто теоретично забудовник збудує там, окрім житла, школи і 12 дитсадків (це ще питання – коли і чи не забудуть про них), то на роботу приблизно 6 тисяч мешканців цих будинків куди поїдуть? Очевидно, до Львова. Сумніваюсь, що Басівка чи Сокільники їх усіх працевлаштують.

Забудовник це все прекрасно знає, в іншому разі не починав би реклами про «містечко у Львові» і не обіцяв би «20 хвилин до центру Львова». Нової дорожньої інфраструктури не буде! А, забув про ефемерну електричку…

Чисто теоретично. Якщо у Басівці таки постануть усі ці 40 будинків, то в’їзди у Львів просто будуть заблоковані. І мені зовсім невідомо про наміри і пропозиції очільників Сокільницької ОТГ, як вони збираються цю проблему вирішувати. Припускаю, що ніяк.

Ну і зовсім аферистська обіцянка – «за 4-6 років ця приміська локація перетвориться в комфортабельній спальний район міста». А з якого це дива така впевненість? Може, це обіцянка, що Сокільники невдовзі приєднаються до Львівської ОТГ?

І на кінець хочу звернутися до всіх затятих у час виборів противників львівської агломерації. Цей кейс – прекрасний приклад, чому ця агломерація була потрібна.

«Львів забудує всі довколишні села» – цей міф розганяли перед виборами. Минає 8-й місць, відколи Львів приєднав 10 громад. І у жодній ще не анонсовано масштабного будівництва і не плануємо такого навіть погоджувати. Навпаки – розгрібаємо те, що накрутили попередні сільські очільники. Чого тільки варта афера із гаражними кооперативами у Рясне-Руській.

Агломерація – це спільне планування, узгоджений розвиток інфраструктури, забезпечення комунікацій. А ще – запобіжник для отаких будівельних афер, які принесуть тільки хаос і суцільний дискомфорт для людей.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.