У Львові з пам’яток культурної спадщини усунуть радянський напис

У Львові з охоронних дощок старого зразка, що розміщені на пам’ятках культурної спадщини, зникне напис «Українська Радянська Соціалістична Республіка». 

Джерело: Tvoemisto.tv з посиланням на управління охорони історичного середовища ЛМР

«Чавунні охоронні дошки старого зразка, що розміщені на пам’ятках культурної спадщини, не доцільно демонтовувати, оскільки вони міцні і належно ознаковують статус будинку. Їх стилістика опрацьована у 1970-х роках на основі шрифтів та орнаментів, які розробив видатний український графік Георгій Нарбут. Єдиним написом, що підлягає декомунізації, є напис «Українська Радянська Соціалістична Республіка». Зараз випробовуємо методику усунення цих написів і приймемо кінцеве рішення», – йдеться в повідомленні.

Водночас, демонтаж таких таблиць можливий у тих випадках, де на будівлях-пам’ятках вже встановлені охоронні дошки нового зразка, відповідно до «Порядку встановлення та утримання охоронних дощок та охоронних знаків на нерухомих пам’ятках». Як зауважила керуюча справами виконкому міськради Наталія Алєксєєва, у Львові ще є близько 50 охоронних дощок з радянськими написами, які слід усунути.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.