У Львові власника зобов’язали перефарбувати фасад в центрі міста (ФОТО)

У центрі Львова власник приміщення вирішив «додати барв» і  пофарбував фасад будинку в центрі міста у яскравий жовтий колір. Про це нещодавно мешканці повідомляли на Гарячій лінії міста Львова у Facebook

Джерело: Варта1.

«Вулиця Костюшка 4 (Галицький район). Прохання службам відреагувати, та зобовʼязати власника привести фасад до вигляду відповідно до паспорту фасаду», – cкаржилися жителі у повідомленні.

Уже згодом, 5 жовтня керуюча справами виконкому ЛМР, в.о.начальника міського управління охорони історичного середовища Наталія Алєксєєва повідомила, що фасад будинку приведуть до визначеного в паспорті кольору фасаду.

Вона зауважила, що власник мав погоджений у попередні роки паспорт опорядження фасаду.

А в липні 2023 року архітекторка управління охорони історичного середовища надала рекомендації щодо використання фарб.

«Власнику надали лист з переліком номерів та кольорів фарб, які варто застосувати для пофарбування цього фасаду.  Але або не розібралися з номерами, або підібрали невдалого підрядника – і фасад набув зовсім невідповідного кольору.

У понеділок на місці провели комісійне обстеження за участі, зокрема, працівників управління охорони історичного середовища. Фахівці додатково пояснили власнику, яку саме фарбу слід використати. А також наголосили, що пофарбувати він має не тільки фасад свого приміщення, а весь перший поверх будинку. Відтак, сподіваємося, що до кінця цього тижня колір фасаду на вул. Костюшка, 4 відповідатиме історичному варіанту», – зазначила Наталія Алєксєєва.

Як додала голова Галицької райадміністрації Галина Гладяк, на сьогодні власник вже зафарбував жовтий колір.

«Критичну яскравість вони вже «забрали». Зараз фасад білий. А до кінця тижня мають пофарбувати його в колір, вказаний в паспорті фасаду»,- сказала Галина Гладяк.

Фото «До» та «Після»

Додамо, що напередодні у центрі Львова, на вул.Костюшка, 4, власник приміщення пофарбував  фасад  будинку у кольори, що не відповідають паспорту опорядження фасаду.

Вказаний будинок не є пам’яткою архітектури, однак розміщений в історичному ареалі.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.