п`ятниця, 12 квітня

У Львові та області готуються до можливих перебоїв з електропостачанням

Після ракетних ударів Росії по об’єктах енергетичної інфраструктури на Львівщині виникають перебої з електропостачанням. Жителі області та підприємства почали готуватися до можливих відключень світла. Адже відімкнення електроенергії призведе до перебоїв з водо- та теплопостачанням також.

Джерело: Суспільне.

У одному з львівських ОСББ облаштували укриття та виділили приміщення, де планують встановити буржуйку. Наразі закупили електрогенератор.

“В межах підготовки до цього опалювального сезону ми купили генератор на 2 кіловата. Купили палива до нього. Одну комірку ми зарезервували під склад дров для буржуйок. Та під склад іншої техніки, яка нам буде потрібна”, – каже голова ОСББ Ігор Крук.

Новим генератором жителі будинку користувались після нещодавніх ракетних ударів по енергетичних об’єктах.

“Ми вже його тестували, коли відключали світло кілька днів тому – витримав. Люди позносили досить багато. Десь приблизно понад 50 пристроїв одночасно. В майбутньому ми плануємо завезти ще туди в укриття точку оптичного інтернету, який би працював від генератора. І таким чином у нас буде зв’язок”, – каже голова ОСББ Ігор Крук.

У Львові та області готуються до можливих перебоїв з електропостачанням
Жителі будинку заряджають мобільні телефони від генератора після обстрілів підстанцій. Суспільне Львів

У лікарнях також подбали про резервне живлення. У другому медоб’єднанні ще під час пандемії ковіду закупили дизельний генератор. Його потужностей вистачить на добу, якщо будуть увімкнені усі медичні прилади.

“Цей генератор розрахований на цілий комплекс тут будівель. Є відділення і пульмонології, і нефрології, і діаліз, адміністративна будівля. Він забезпечує цей цілий комплекс. Генератор включається автоматично. Як тільки пропадає світло, він буквально за декілька секунд сам заводиться. Після того, як вмикається світло, він автоматично відключається”, – каже керівник другого медоб’єднання Львова Андрій Миськів.

У Львові та області готуються до можливих перебоїв з електропостачанням
Суспільне Львів

За словами очільника області Максима Козицького, Росія завдала збитків енергетичній сфері Львівщини на сотні мільйонів гривень. Тож мешканці мають бути готовими до перебоїв з електропостачанням. Адже насамперед електрикою забезпечуватимуть лікарні та критично важливі підприємства.

“Якщо брати до уваги 34 заклади обласного рівня, медичні заклади, кожен з них забезпечений дизель-генераторами. Аналогічно це стосується екстреної медичної допомоги, служби надзвичайних ситуацій і органів поліції. Інші об’єкти критичної інфраструктури, наприклад хлібопекарня, повністю зараз забезпечуються постачанням електроенергії.”, – каже начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Тим часом жителів Львівщини закликають економити електроенергію та намагатися не вмикати потужні прилади у години пік – вранці та увечері.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.