п`ятниця, 14 червня

У Львові сильно зростуть ціни на оренду однокімнатних квартир: розпочалася друга хвиля міграції

Через повернення українців додому, внутрішню міграцію та активний переїзд у великі міста восени можна очікувати на стрибок цін на оренду однокімнатних квартир, повідомили в аналітичній службі «OLX Нерухомість», інформує Варта1 з посиланням на «УНІАН».

Експерти зазначили, що в Україні почалась друга хвиля міграції. Якщо навесні українці шукали житло дешевше та часто обирали на літо заміську нерухомість, то зараз в пріоритеті квартири в мегаполісах. Так, у чотирьох містах-мільйонниках за перший тиждень вересня кількість пропозицій зменшилася на 10 % у Львові, на 23 % у Києві, в Одесі та Дніпрі — на 18 % і 16 % відповідно.

Щодо західних областей, то на 24 % менше оголошень від орендодавців в Івано-Франківську, на 31 % та 35 % відповідно в Рівному та Луцьку.

Зазначається, що близько половини всіх пропозицій на ринку оренди житла представлені однокімнатними квартирами.

За даними «OLX Нерухомість», у вересні серед міст-мільйонників найбюджетніші варіанти можна знайти в Одесі за 5500 грн/міс. У західних регіонах доступні ціни у Луцьку та Рівному — у середньому 7500 грн/міс. Найдорожчою буде оренда однокімнатної квартири за 16,5 тисяч гривень в Ужгороді.

«Через повернення українців додому, внутрішню міграцію та активний переїзд у великі міста восени можна очікувати на стрибок цін. Зокрема, це стосуватиметься деяких міст-мільйонників. Так, в Одесі та Дніпрі оренда однокімнатної квартири впродовж першого тижня вересня вже збільшилася на 600 гривень у порівнянні з першим тижнем серпня. У столиці цінник збільшився на 1000 грн, а у Львові — на 1 600 грн», — йдеться в повідомленні.

За підрахунками від «OLX Нерухомість», у Київській, Львівській та Дніпропетровській областях середня вартість оренди квартир в останній тиждень серпня порівняно з початком місяця зросла на 5–10 %.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.