У Львові серед хворих на коронавірус є троє членів однієї родини

На Львівщині вже є шість хворих на коронавірус. Троє хворих зафіксовано в одній сім’ї. Спершу захворіла жінка, згодом збудник виявили у чоловіка і сина.

Про це на брифінгу, 30 березня, повідомили заступник директора Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Олег Когут і головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко, пише zaxid.net.

Про шостого хворого на коронавірус повідомив Центр громадського здоров’я МОЗ України, але львівські медики наразі не мають даних про цього пацієнта. Дані про нього мають надійти сьогодні.

Серед п’ятьох хворих, про яких повідомляли раніше, як повідомив Олег Когут, є троє пацієнтів з однієї родини. Спочатку захворіла жінка, а згодом збудник виявили у чоловіка і сина. У них не має симптомів захворювання і вони перебувають під наглядом медиків. Жінці провели друге дослідження і воно виявилося негативним. Сьогодні їй мають провести ще одне дослідження. Якщо результат також буде негативний, то можна буде говорити, що на Львівщині одужала перша пацієнтка з коронавірусом.

Станом на 30 березня в стаціонарі Львівської обласної інфекційної лікарні, як повідомила Наталія Тімко, перебуває 64 пацієнти, у чотирьох з них стан наближений до важкого. Пацієнтів на штучній вентиляції легень нема. Загалом з підозрою на коронавірус до інфекційної лікарні звернулося 197 мешканців області, у 105 з них діагноз не підтвердився.

Минулого тижня, 26 березня, лабораторні дослідження на коронавірус вперше почали проводити у Львові, у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України. Біоматеріал людей з підозрою на коронавірус більше не відправляють в лабораторію до Києва, бо результатів доводилося чекати декілька днів.

За словами Олега Когута, станом на сьогодні у двох лабораторіях центру – лабораторії особливо небезпечних інфекцій і віросулогічній проведено 70 досліджень. Працівники лабораторій працюють у дві зміни. За день вони можуть провести 40 досліджень.

Зараз мова іде про те, щоб залучити до проведення ПЛР-досліджень ще дві лабораторії, бо при збільшенні кількісті хворих лабораторії Центру просто фізично не зможуть швидко проводити всі дослідження.

Нагадаємо, проведення досліджень на виявлення коронавірусу у Львові стало можливим завдяки появі у Львові ПЛР-тестів. Частину з них Центр отримав як гуманітану допомогу з Китаю, яка 23 березня прибула до Львова. Ще частину купили за кошти місцевого бюджету і Центру.

Як повідомив керівник обласного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації , в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько, зараз у Центрі є 1200 тест-систем для проведення ПЛР-тестів. Але у наближчі дні надійде нова партія.

ПЛР-тестування – це лабораторне тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Ці тести дають можливість достовірно встановити як наявність, так і відсутність коронавірусу в людини, навіть до початку прояву симптомів.

P.S. 30 березня жінці зробили ще один тест на коронавірус. Він виявився негативним. Тобто, жінка одужала і стала першою пацієнткою на Львівщині, яка поборола коронавірус.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.