п`ятниця, 19 квітня

У Львові розпочався семінар “Школа сучасної мамології”

мамологія груди22 червня 2015 року, в рамках освітнього семінару для мамологів «Школа сучасної мамографії», що проходить у Львові з 22 по 25 червня 2015 року, відбувся прес-брифінг «Проблема раку молочної залози в Україні».

Мета проекту – підвищення кваліфікації українських мамологів в галузі діагностики захворювання раку молочної залози. Протягом 2010-2012 рр. 89 лікарів-рентгенологів із різних регіонів України мали можливість підвищити рівень кваліфікації завдяки освітній програмі. Цього року учасниками «Школи сучасної мамографії» стануть спеціалісти-рентгенологи із 17 міст країни.

Учасниками прес-брифінгу були головний спеціаліст із променевої діагностики новоутворень Університету Льовен в Бельгії, професор Андре Ван Стін, онкогінеколог, мамолог, національний представник Європейської коаліції проти раку в Україні EUROPA DONNA, голова правління БФ «Здоров’я жінки та планування сім’ї» Галина Майструк, кандидат медичних наук, радіолог-мамолог, завідуючий відділенням мамології та загальної рентгенології ДУ Інституту ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України Євген Божок, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак та менеджер з PR, комунікацій і корпоративної соціальної відповідальності компанії AVON в Україні та Грузії Ольга Іноземцева.

На прес-брифінгу було зазначено, що рак молочної залози є найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок, тому важливим є  запровадження системи скринінгу, яка допомагає рятувати життя. Ця система була вперше застосована в Бельгії в 1991 році і завдяки ній національний реєстр онкозахворювань показав зниження смертності серед хворих на рак молочної залози на 20%.

Про важливість наявності в Україні сучасного мамографічного обладнання і кваліфікованих лікарів-рентгенологів розповів завідуючий відділенням мамології та загальної рентгенології ДУ Інституту ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України Євген Божок: «Сучасне обладнання й технології дають можливість лікарю діагностувати пухлину дуже рано. Десять років назад про це не можна було навіть мріяти. У свою чергу, це потребує від лікаря постійної роботи над собою та професійного удосконалення. Школа мамографії – це чудова можливість навчитись тому, що зберігає життя наших жінок».

Заступник директора Департаменту Ірина Микичак наголосила, що завдяки позиці Світового Банку на проект «Поліпшення охорони здоров’я на службі людей», в частині субпроекту Львівської області «Онкопревенція та впровадження сучасних протипухлинних технологій», плануються відкрити скрінінгові центри. Це 4 по області (Червоноград, Самбір, Дрогобич, Яворів) і один у Львові, що дозволить значно покращити діагностику раку грудей та  раку шийки матки на ранніх стадіях. Адже у 85% пацієнток виявлення раку на ранній стадії залишає великі шанси на одуження.
«AVON надає системну підтримку хворим на рак у всьому світі. Програма «Разом проти раку грудей» – це розвиток сучасної системи медичного спрямування та підняття рівня обізнаності. Також компанія AVON випустила серію новинок не косметичного напрямку, кошти з яких йдуть на мамографічне обладнання»,  – зазначила Ольга Іноземцева.

Для діагностики раку молочної залози кожна жінка може вжити таких заходів:

  • 1 раз на місяць проводити самодіагностику на наявність ущільнень у грудях, видимих змін форм і шкіри;
  • 1 раз на рік відвідати мамолога;
  • Після 40 років раз на 2 роки проходити мамографію.
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.