У Львові розпочались Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання

Обстежити легені у Львові можна у будь-якій поліклініці міста впродовж трьох тижнів – цього року акція триває з 26 березня до 13 квітня.

Кожен охочий може перевіритись у будь-який зручний для себе день. Бо туберкульоз і ХОЗЛ виліковні, якщо їх виявити вчасно.

Таку акцію управління охорони здоров’я Львівської міської ради проводить вже 11 рік поспіль до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульоз (24 березня). Тож львів’ян закликають пройти обстеження, щоб профілактувати і вчасно виявляти туберкульоз та захворювання легень. 

Туберкульоз передається аерогенно, тобто через повітря, і зараження відбувається при вдиханні повітря у закритих приміщеннях, які погано провітрюються, і де перебуває або перебувала хвора на відкриту форму туберкульозу людина. Збудник легко потрапляє в організм, проте  частіше не спричиняє захворювання. Лише у 10% осіб, які інфікувалися туберкульозною паличкою, розвивається туберкульоз – це люди зі слабкою імунною системою,  хворі на цукровий діабет, діти до 5 років, підлітки, особи похилого віку, хворі на злоякісні новоутворення, ВІЛ-позитивні. 

Захворювання розвивається дуже непомітно. Симптомами туберкульозу є незначний кашель, що триває понад два тижні, незначне підвищення температури тіла, втрата ваги, пітливість,  загальна слабкість і втома. Тому при наявності хоча б одного із цих симптомів, слід обов’язково звернутися до лікаря!

«Важливо зазначити, що у Львові упродовж останніх років спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз легень. Зокрема, з 43,9 на 100 тис. 2016р. до 35,8 на 100 тис. нас. 2017р. У порівнянні з 2016 р., минулого року також зменшилася частка деструктивних (занедбаних) форм туберкульозу з 43% до 39%. Це результат скрупульозної щоденної роботи закладів охорони, засобів масової інформації та відповідальних громадян, які дбають за своє здоров’я і розуміють важливість профілактики», – каже Інна Щербина, головний спеціаліст з організації медичної допомоги дорослому населенню.

Також лікарі нагадують про ще одне небезпечне захворювання – хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). Головними його симптомами є задишка і постійний кашель, проте вже до появи задишки, воно призводить до незворотних змін у бронхолегеневій тканині.  Тому важливо на ранніх етапах його виявити, бо без своєчасного лікування воно призводить до дихальної недостатності – людині не вистачає повітря для забезпечення діяльності організму. До груп ризику відносяться особи, які працюють на підприємствах зі шкідливими умовами праці, курці, люди, які перенесли гострі захворювання дихальних шляхів, пневмонію, а також ті, яким вже діагностовано хронічний бронхіт чи бронхіальну астму.

«Ця профілактична акція спрямована на те, щоб в черговий раз акцентувати увагу на необхідності збереження і зміцнення свого здоров’я, профілактики і раннього виявлення захворювань. Бо профілактика, вчасне виявлення і лікування недуги на ранніх етапах – запорука одужання, бо туберкульоз – виліковний. Водночас слід пам’ятати, що правильний спосіб життя, здорове харчування, відмова від шкідливих звичок та фізична активність суттєво знижують ризики інфікування туберкульозом та вберігають від захворювань», – наголошує Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.