У Львові розпочалась акція з профілактики і раннього виявлення глаукоми

У Львові цього тижня можна безкоштовно перевірити зір. В місті стартувала щорічна акція «Дні профілактики та раннього виявлення глаукоми».

Впродовж тижня – з 19 до 23 березня львів’ян запрошують прийти у поліклініку та виміряти внутрішньоочний тиск для профілактики чи раннього виявлення глаукоми. Адже ця недуга може призвести до повної втрати зору, якщо її вчасно не лікувати. 

На сьогодні в нас у Львові понад 3 тис людей, які мають глаукому, понад 800 осіб з незворотними змінами – це означає, що вони пізно звернулися. Тому дуже важливо вчасно проходити обстеження і в разі виявлення перших ознак, отримувати відповідне лікування. Тому активно закликаємо львів’ян, особливо в березні, коли є Всесвітній день боротьби з глаукомою, прийти і виміряти внутрішньоочний тиск – це можна зробити в будь-якому поліклінічному відділенні нашого міста в кабінеті офтальмолога, а також у міському глаукомному кабінеті на базі 8-ї міської клінічної лікарні», – наголосив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Глаукома – група захворювань ока, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками – атрофія зорового нерву зі специфічними змінами поля зору. Людина перестає помічати предмети, розташовані збоку. Коли хвороба прогресує, то хворий сліпне. Половина пацієнтів з глаукомою не знають про свою хворобу і звертаються до лікаря із запізненням, коли значна частина зорового нерву вже ушкоджена. Втрата зору веде до інвалідності, потребі у сторонній допомозі у повсякденному житті. І єдиним способом профілактики цієї недуги є рання діагностика.

У 2017 році під час такої акції тонометрію (вимірювання внутрішньоочного тиску) провели 6797 особам. У 114 пацієнтів виявили підвищений внутрішньоочний тиск. Вперше виявлено та встановлено діагноз «глаукома» 42 пацієнтам.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.