У Львові пройшов марш проти расизму

Активісти провели мирну ходу проти расизму, нацизму та вшанували пам’ять загиблого рома.

Представники лівих угрупувань Львова провели мирну ходу центром міста із закликами проти расизму щодо національних меншин України.

«Націоналістичні організації вчинили черговий напад на ромський табір, під час якого загинула людина, а четверо людей отримали ножові поранення. Ціль нашої акції – проінформувати широкі маси суспільства (про цей вчинок – прим.ред.) та показати, що ми не боїмось влади, яка часто покриває злочини правих. Ми хочемо заявити ромам, що не всі українці налаштовані проти них», – розповіла Tvoemisto.tv одна з організаторок, представниця організації «Чорний стяг» Марта Фендер.

Частина присутніх на марші закривала свої обличчя балаклавами та іншими підручними засобами. Такі дії вони пояснили тим, що хочуть захистити себе та рідних. За їхніми словами, праві організації отримують від силовиків інформацію про учасників лівих рухів, а потім здійснюють напади на них.

Учасники маршу пройшлись від пам’ятника Шевченка до пам’ятника Чорноволу та виголошували заклики: «Смерть нацизму – смерть расизму», «Нацизм вбиває – влада покриває», «Вбивство невинних – на совісті суспільства» та інші. Крім цього, вони вшанували хвилиною мовчання загиблого рома.

У Львові пройшов марш проти расизму

У патрульній поліції Tvoemisto.tv повідомили, що марш охороняли 20 патрульних. Також на заході були присутні представники Головного управління Нацполіції Львівщини.

Нагадаємо, у ніч на неділю, 24 червня у Львові на вул. Трускавецькій напали на табір ромів. Під час облави загинув 24-річний мешканець табору. Поліція затримала підозрюваних на місці події. Керівник Головного управління Нацполіції Львівщини Валерій Середа повідомив, що затриманих десятеро, та всі вони є чи були учнями львівських шкіл.

Довідка

Організація «Чорний стяг» – радикальне ліве угрупування, яке сповідує ідеали соціальної рівності, рівних прав і свобод. Виступають проти проявів расизму та ксенофобії. Є ідеологічними противниками таких націоналістичних організацій, як «Національний корпус», С14 та інших менш відомих правих рухів. Також 8 березня цього року вони брали участь у феміністичному марші у Львові.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.