У Львові пройде фестиваль ретро автомобілів. Програма

Leopolis Grand Prix — фестиваль ретро автомобілів, який з 2011 року щорічно проходить у Львові.

Фестиваль «Leopolis Grand Prix» або «Великі Призи Львова» — це відновлення історичних автомобільних перегонів трасою «Львівський трикутник» (вул. Вітовського, пл. І Франка, вул. Стрийська, Гвардійська (тепер Героїв Майдану), а також рівнинних перегонів поза Львовом.

Його внесено до офіційної програми світових ретро-фестивалів. У програму фестивалю входять не тільки перегони, а й багато різноманітних акцій: виставки-презентації класичних автомобілів, ретро-парад центральними вулицями міста, покази спеціалізованих колекцій мод на автомобільну тематику.

Місце проведення: парк культури та відпочинку ім. Б.Хмельницького.

Програма фестивалю для відвідувачів включає: 

змагання на регулярність руху (авто лише до 1968 року випуску включно)

виставка ретро-автомобілів під відкритим небом

концертна програма

конкурс ретро-елеганції

їжа та море позитиву

зона сучасних автомобілів

Цього року головний організатор фестивалю вже ввосьме проведе Леополіс Гран Прі.

програма

Як розповіли 032.ua організатори події – ГО “ЗАЗ-Козак”, на дев’ятий фестиваль планують впровадити новий формат – зону сучасних автомобілів.

Ретро-місто розгорнеться у Парку культури імені Богдана Хмельницького, де усі охочі зможуть ознайомитися з історією автопрому, а авто-дилери покажуть новинки у світі автомобілів.

У імпровізованому місті створять тематичні вулиці – Англійську, Німецьку, Українську, Французьку та інші, де розмістять автомобілі виробників цих країн.

Подія супроводжуватиметься музичними виступами львівських гуртів “Leon Brass”, “В ультралюстрах”, “Midnight Colours”, “DYHAY band”, “ASTORY band”, “Джеки”, “Ретровай”, “Verba”, “DJ Volter Gared”, перший клубний акордеон Roman Khort та DJ Clio.

Як розповідають організатори події, перші кільцеві перегони у Львові відбулися 8 вересня 1930 року, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами) отримали назву “Львівський трикутник”. Ця історична траса 30-х років у Львові була на рівні з “Гран Прі Монако” та вважається передісторією до “Формули-1”.

Сучасний фестиваль також вийшов за межі країни: до ІІ Етапу Кубку України для історичних транспортних засобів долучаються гості з Польщі, Литви, Естонії, Німеччини та інших країн. Цього року вперше до Львова завітають гості з Нідерландів, а загалом на фестивалі будуть представники з більш ніж 50 автоклубів України та Європи.

У рамках події відбудуться також дитячі виступи, діятиме спеціально облаштована дитяча зона та влаштують перегони на дитячих педальних автомобілях «Формула 001» (у 1930-их роках саме такі перегони відкривали “Гран Прі Львова”).

Зазначимо, що відвідини фестивалю платні: так, у перший день, 31 травня (п’ятниця), квиток коштує 70 грн, у наступні два дні – по 100 грн, абонемент на три дні – 200 грн. Дітям, зростом до 1,40 метра, вхід безкоштовний.

У зв’язку з проведенням змагань, 2 червня будуть ускладнення в русі приватного транспорту та зміни в русі громадського транспорту з 9:00 до 17:00 за маршрутом “Львівського трикутника” (вул. Вітовського – вул. Стрийська – вул. Героїв Майдану).

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.