У Львові півтори сотні мобілізованих десантників вирушили додому (ФОТО)

У середу 9 вересня 158 військовослужбовців 80 окремої десантно-штурмової бригади ВДВ ЗС України в урочистій обстановці були демобілізовані після року служби у найгарячіших точках АТО.

На стройовому плацу бригади відбулась церемонія прощання із бойовим прапором військової частини.

– На нашому бойовому прапорі є відзнака – стрічка «За мужність та відвагу», яку разом із новим Бойовим Прапором вручив у Києві Президент України. У тому, що наша військова частина відзначена цією високою нагородою є, беззаперечно, ваша заслуга. Ви із честю виконували бойові завдання на Сході України, власним потом і кров’ю, а дехто й своїм життям, підтвердив високе звання українського воїна-десантника, – звернувся до демобілізованих тимчасово виконуючий обов’язки командира 80-ї одшбр полковник Володимир Шворак. – Командування бригади щиро дякує вам за службу. Пишаюсь, що цей рік ми стояли в одній лаві із вами!

Додамо, що після урочистого шикування, демобілізовані бійці отримали право сфотографуватись біля розгорнутого бойового прапора бригади та пам’ятного знаку полеглим побратимам.

– Будемо продовжувати службу у військовому резерві. А як батьківщина покличе, знову встанемо до військових лав, – каже військовослужбовець 1 батальйону старший сержант Ігор Синяк.

З його слів, за той рік, що він провів у війську, багато чого змінилося.

– Якщо минулого року фактично уся логістика, обмундирування та харчування бійців відбувалися за рахунок волонтерської допомоги, зараз більшість питань вирішується державною і Міноборони, – каже він. – Іти на «дембель» не хочеться. Більшість бійців моєї хвилі мобілізації в нашій роті – добровольці. Ми мотивовані і упевнені в нашій перемозі. Трохи занепокоює те, що зараз до війська українці йдуть вже не так охоче, як це робили ми. Але, сподіваюсь, патріотичний дух і упевненість в наших співвітчизниках не згасне.

Тимчасово виконуючий обов’язки заступника командира бригади по роботі із особовим складом майор Ігор Бороздюк повідомив, що усі демобілізовані виявили бажання проходити службу у військовому резерві.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.