У Львові підняли ціни на ритуальні послуги на 30%

Сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив рішення про «Про встановлення ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» тарифів на ритуальні послуги». Вмирати стане дорого.

Відповідно до рішення виконавчого комітету встановлено ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» тарифи на окремі види ритуальних послуг, які підлягають регулюванню та тарифи на ритуальні послуги, які включені до мінімального переліку послуг на проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни і учасників національно-визвольних змагань.

За словами Владислава Іванова, начальника управління житлового господарства, перегляд тарифу зумовлений збільшенням прожиткового мінімуму.

«У зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму, було проведено перегляд тарифу на ритуальні послуги, які надає ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг». Проект рішення погоджений із департаментом економічного розвитку і був оприлюднений в пресі та на сайті Львівської міської ради», – розповів Владислав Іванов.

Як повідомила Ірина Колодка, заступника начальника відділу економіки департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, попередні тарифи діяли з березня 2017 року, виходячи з мінімальної заробітної плати 3200 грн.

«Згідно з Законом України «Про регуляторну політику», було прийнято рішення виконавчого комітету щодо тарифу на надання ритуальних послуг з поховання. Йдеться про ритуальні послуги, які надає наше ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг». Перегляд тарифу обумовлений тим, що, в першу чергу, на законодавчому рівні встановлено розмір мінімальної заробітної плати у розмірі 3723 грн. Відповідно, ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» зобов’язане здійснювати нарахування такої заробітної плати своїм робітникам. Попередні тарифи діяли з березня 2017 року, виходячи з мінімальної заробітної плати 3200 грн. Тому, в середньому, тарифи зростуть на 30%.

Відповідно до Закону України «Про регуляторну політику», цей проект рішення пройшов усю необхідну процедуру: місяць часу був розміщений на сайті Львівської міської ради. Зауважень не було. Тому його було розглянуто і затверджено на засіданні виконавчого комітету. Громадських слухань законодавством не передбачено проводити щодо тарифу на надання ритуальних послуг. Тарифи вступають в дію з моменту їх опублікування після затвердження», – повідомила Ірина Колодка.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.