У Львові оголосили результати обстеження балконів у багатоквартирних будинках

У Львові 9 271 балкон квартир та 4201 балкон загального користування є в неналежному стані. Це результати обстеження, яке тривало у Львові з серпня.

Про це розповіла на брифінгу 25 жовтня заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк — передає Суспільне.

За її словами, загалом оглянули 5448 будинків. Майже чверть мешканців, а саме 23%, не дали дозвіл на проведення робіт, тому їх обстежили лише ззовні.

“На наступний місяць та впродовж цього будемо проводити повторні обстеження, щоби все-таки мати доступ до цих балконів, і все-таки обстежити ці балкони зсередини”, — каже Ірина Маруняк.

За словами Ірини Маруняк, найбільше аварійних балконів у Галицькому та Личаківському районах.

Власники індивідуальних балконів у будинках, які не є пам’ятками архітектури, можуть подавати заявки на реставрацію балконів на умовах співфінансування. 80% оплачує місто, а 20% — мешканці. З міського бюджету на це виділили понад 10 мільйонів гривень.

“Якщо є балкон загального користування, то це є спільна сумісна власність мешканців, і вони відповідають за стан балконі. Тому мешканці спільно можуть прокомунікувати, зібрати кошти, а це є 20 відсотків від вартості”, — додає заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.

У липні цього року обвалився балкон на вулиці Джерельній. А у серпні на вулиці Під Дубом. Тоді загинув чоловік — власник квартири.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.