п`ятниця, 19 квітня

У Львові можуть запровадити погодинну подачу води

У Львові можуть запровадити погодинну подачу води після 20 серпня. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомила речниця ЛМКП «Львівводоканал» Уляна Горбата.

За її словами, з 1 липня в Україні на 25% зріс тариф на електроенергію. Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла таке рішення, однак не відкоригувала послуги на водопостачання та водовідведення. Через це зараз водоканали понесли збитки.

«Ідею про перехід на погодинну подачу води згенерувала Асоціація водоканалів України. Нацкомісія не відкоригувала послуги на водопостачання та водовідведення усі водоканали вимушено стали боржниками. Якщо йдеться про «Львівводоканал», то нарахування на місяць зросли до 3,5 млн гривень. Таких коштів ми не маємо», – каже вона.

Однак, за словами Уляни Горбатої, ситуації з погодинною подачею води можна уникнути, якщо водоканали матимуть можливість купувати дешеву електроенергію. Іншим виходом із ситуації вона називає підняття тарифу на 20%, що компенсує витрати на електроенергію та заробітну плату.

Додамо, що інформацію про небезпеку переходу на погодинну подачу води повідомила 5 серпня Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія». За словами її віце-президентки Ольги Бабій, така небезпека є, якщо до 20 серпня ситуація не буде вирішена шляхом законодавчого регулювання.

У Львівській міськраді переконують, що не дозволять аби мешканці залишилися без води. Своєю чергою, міська влада вже звернулася з проханням негайно втрутитися в ситуацію і до Кабміну, і до представника президента в уряді Андрій Геруса, пише ZAXID.net.

«Я хочу заспокоїти львів’ян, ми не допустимо у місті Львові відключення води, або переходу до графіку, бо ми будемо робити усе можливе, щоб вода була цілодобово. Не може місто бути європейським, цивілізованим, якщо там немає цілодобово води», – розповів заступник міського голови з питань безпеки міста Сергій Бабак

«Зараз ми подивимось скільки водоканал зможе заплатити, а тоді будемо збиратися на депутатські комісії, розглядати ситуацію і вирішувати де брати гроші, з чого їх зняти. Якщо буде перевиконання бюджету, то ми, можливо, ці гроші використаємо», – додав Сергій Бабак.

За його словами, якщо на підприємстві таки виникне критична ситуація, то гроші доведеться брати з міського бюджету. Таким чином зняти ці гроші можуть з вже запланованих ремонтів доріг, садочків або інших об’єктів.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: