Понеділок, 5 грудня

У Львові лікарі за 30 годин пересадили дев’ять органів

Дев’ять трансплантацій за 30 годин. Два серця, печінка та шість нирок – саме стільки органів пересадили трансплантологи Першого медичного об’єднання Львова з колегами трішки більше ніж за добу.

Усі операції виконали від посмертних донорів, пише То є Львів з посиланням на ЛМР.

Донорами стали двоє чоловіків із Львівщини та жінка із Буковини. Вони загинули від травм, несумісних із життям, але завдяки рішенню родичів та лікарям, продовжили жити в інших людях. Для цього об’єдналися майже сотня медпрацівників.

У перший «коридор пошани» медпрацівники лікарні святого Пантелеймона вишикувалися опівночі. Впродовж наступних 12 годин вони пересадили дві нирки, серце та печінку. Останню пересадку – 63-річному чоловіку з Донецька, робили зі спеціалістами Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова.

Ще дві нирки в цей час трансплантували в сусідніх операційних. Їх частина команди лікарів привезла з Чернівців, куди їздила на вилучення органів. Шанс на повноцінне життя отримали жінки з важкою формою ниркової недостатності. Обидві вони роками були залежні від гемодіалізу – штучного очищення організму від токсинів.

І щойно команди трансплантологів завершили роботу і вийшли з операційних, стало відомо: у лікарні святого Луки на донорство погодилася ще одна родина. Їхній 31-річний син трагічно загинув, а вони захотіли, щоб його серце продовжило битися. На світанку медпрацівники «коридором шани» провели його в операційну.

Нирки пересадили в сусідніх операційних, серце – в лікарні святого Пантелеймона. Його отримав 45-річний львів’янин, який без цієї операції не мав би шансу жити.

«Дев’ять трансплантованих органів за такий короткий час – це результат дуже злагодженої і командної роботи. Аби врятувати життя пацієнтам, об’єдналися майже сотня людей. Дякуємо усім медпрацівникам! Це команди Першого медоб’єднання Львова – лікарня святого Пантелеймона та лікарня святого Луки, команда Національного Інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова та команда Чернівецької обласної клінічної лікарні, Український центр трансплант-координації. Світла пам’ять донорам…

Щирі співчуття родинам та вдячність за рішення, яке подарувало шанс на життя дев’ятьом людям. Трансплантація у Львові – це порятунок українців в Україні», – зазначають у Першому ТМО.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.