Вівторок, 23 квітня

У Львові квітнуть форзиції та крокуси, а з наступного тижня розквітатимуть ще деякі рослини

Цього тижня у Львові починають розквітати форзиції. Також на багатьох подвір’ях Львівщини розпустилися підсніжники.  Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив директор ботанічного саду ЛНУ Андрій Прокопів.

На фото – форзиції / Фото умовне

Найпершими починають розквітати трав’янисті рослини та кущі. Із наступного тижня на Львівщині почнуть квітнути крокуси. Зазвичай, вони бувають сині, білі та жовті. Багато садово-лісових трав’янистих рослин прокидаються. Зокрема, медунка незабаром розпуститься ряс, анемони та зірочки. Та, якщо наступного тижня в області будуть морози, то це може призупинити пробудження рослин.

На фото – крокуси / Фото умовне

«Навіть на південних сонячних схилах можна помилуватись мати-й-мачухою. Спочатку з’являються суцвіття, а потім листки, що разом створять яскраво жовтий-килим», – сказав він.

Водночас окремі види магнолії можуть розпочати цвітіння на початку квітня. Період розквітання може тривати до початку червня. Більшість видів магнолії привабливі тим, що вони зацвітають до розпускання листків. Такими є магнолія верболиста та кобус, які є в Стрийському парку та на деяких вулицях міста.

Нагадаємо, що на Львівщині у лісах та національних парках уже розквітли первоцвіти. Мешканців запрошують на квіткові тури, аби помилуватися весняними квітами та зробити фотографії.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.