У Львові до кінця року планують очистити 7 озер

За словами керівниці управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександри Сладкової, до кінця року у Львові планують очистити 7 водойм: два озера в парку «Піскові озера», три озера в Снопківському парку, озеро в Горіховому гаю та озеро в парку Архангела Михаїла.

«Про кожне озеро ще говоритимемо окремо – деякі спускатимемо повністю, деякі частково, деякі спускати не будемо.

Час обрано навмисне в кінці року, бо саме зараз флора і фауна найменш активна, і втручання будуть їй шкодити найменше. У будь-якому випадку, забирання намулу – то забирання намулу. Де треба, поглибимо, де треба, розчистимо чи посадимо рослини і запустимо рибу наступного року», – розповіла Олександра Сладкова.

Вона акцентувала, що особливу увагу цьогоріч буде приділено очистці водойм у парку «Піскові озера».

парк Піскові озера

Піскові (Алтайські) озера. Наші дні

«Ми прийняли рішення спускати повністю “Піскові озера” після довгих дискусій. Вирішальним аргументом стала надмірна кількість посліду качок, надмірна кількість очерету, зумовлена недостатньою глибиною, і наявність інвазивних сомів і ротанів. Як це все “працює”, було очевидно цієї зими, коли примусова аерація вивільнила сморід сірководню.

Метою очистки є те, щоб нова запущена екосистема працювала на уникнення подальших забруднень води. Нові аератори, зариблення, бактерії, правильний рельєф дна і берегів, правильні рослини в цьому допоможуть.

озеро Горіховий гай

озеро Горіховий гай

Наповнення “Піскових озер” відбуватиметься у тому числі водопровідною водою з гіпохлоридом натрію (не хлором), а також ґрунтовими водами і сезонними опадами», – додала керівниця управління екології та природних ресурсів.

Так, наразі на завершальному етапі тривають тендерні процедури, після яких буде визначено виконавця робіт.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.