У Львові діє послуга “Соціальне репетиторство”: хто може нею скористатись

У Львові започаткували послугу соціальне репетиторство. Вона діє у “Просторі турботи”, що на вулиці Богдана Хмельницького, 63. Там учні 9-11 класів можуть безкоштовно підготуватись до мультипредметного тесту. “Простір турботи” у Львові працює зокрема із багатодітними сім’ями, тими, хто опинився у складних життєвих обставинах, та дітьми, чиї батьки стали на захист України.

Суспільне поспілкувалось із учнями.

Владислав Шеховцов з Херсона живе з родиною у Львові більше року. Хлопець дистанційно навчається у 10 класі херсонської школи. Підготуватись до НМТ йому допомагають заняття у “Просторі турботи”. Там хлопець безкоштовно відвідує уроки з історії, математики та української мови.

“В нас по одному уроку з кожного предмету на тиждень. Оскільки відвідую всі три, то три уроки на тиждень, кожний по годині”, — говорить школяр.

Владислав Шеховцов
Владислав Шеховцов. Суспільне Львів

Аби покращити знання з історії України, математики та української мови і підготуватись до тестування, приходить до “Простору турботи” Андрій Романюк зі Львова. Хлопець з багатодітної родини. В майбутньому планує стати маркетологом.

“Це книжка за 2023 рік. Нам її до речі безкоштовно дали в “Просторі турботи”. Дуже якісні й хороші книжки, багато інформації в них. Мотивація є тут вчитися, тут така атмосфера, в школі трошки менше хочеться, а тут як самі знання в голову йдуть”, — розповідає Андрій Романюк.

Андрій Романюк
Андрій Романюк. Суспільне Львів

Безкоштовні заняття відбуваються тричі на тиждень для учнів 9-11 класів. У групах по 10 учнів. Урок триває 60 хвилин, розповідає викладачка історії Христина Бутовська.

“Навчання ми проводимо один раз на тиждень. Триває одну годину. Оцінок як таких немає, але є домашні завдання, діти працюють з різними матеріалами. Кожного заняття у нас є тестування, за яким ми оцінюємо рівень знань у дітей. Ми бачимо, чого вони навчилися, а що ще варто додати до їхньої програми”, — каже Христина Бутовська.

Христина Бутковська показує учням презентацію з історії
Христина Бутковська показує учням презентацію з історії. Суспільне Львів

Таке соціальне репетиторство організували для школярів, аби вони змогли краще підготуватися до мультипредметного тесту. Серед тих, хто відвідує заняття, 40 відсотків — діти з сімей ВПО, розповідає координаторка проєкту Марія Захарко.

“Наші заняття безкоштовні, але для певних соціальних груп: це ВПО, багатодітні сім’ї, це мати або батько, які самостійно виховують дітей, це сім’ї патронатні, дитячі будинки сімейного типу, це сім’ї військовослужбовців”, — говорить координаторка проєкту.

Соціальне репетиторство започаткували у Львові у лютому. Зараз триває набір нових учнів. Через велику кількість охочих у “Просторі турботи” вирішили відкрити ще одну групу.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.