Четвер, 2 квітня

У Львові будуватимуть дороги за новітніми технологіями

17 серпня, на засіданні виконавчого комітету міськради прийняли рішення “Про використання сучасних світових технологій при будівництві доріг”.

Директор “Інституту просторового розвитку” Олег Шмід розповів, що йдеться про застосування при будівництві доріг новітніх технологій, що дає можливість економії до 30%. Серед варіантів — використання екополімерів.

“При застосуванні екополімерів можна відмовитись від піску, геотекстилю, від щебеню і нижнього шару асфальту. Ми цікавились у європейських виробників, вони сказали, що їхня технологія здешевлює виготовлення дорожнього полотна на 30%”, — зазначив Олег Шмід.

За його словами, європейські виробники дають 10 років гарантійного терміну. Це означає, що якість таких матеріалів є дуже високою.

Наразі це рішення виконкому більше декларативне — на яких об’єктах можна попробувати цю технологію, зокрема, як варіант – при будівництві дороги на Знесінні, від вулиці Пластової до вулиці Творчої.

Відтак, у рішенні виконкому зазначено, що при замовленні проектно-кошторисної документації доріг у завданні на проектування передбачати використання сучасних світових технологій.

Використовувати новітні технології при будівництві будуть на таких об’єктах інфраструктури:

  • будівництво проектованої дороги від вулиці Пластової до вулиці Творчої;
  • будівництво проектованої вулиці від вулиці Суботівської до мікрорайону Рясне;
  • капітальний ремонт доріг та тротуарів на вулиці Пилипа Орлика;
  • будівництво велодоріжки від Львова до міста Винники;
  • будівництво під’їзних шляхів і майданчиків у межах території нового сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій, 13;
  • будівництво дамби Пелчинського ставу перед центральним входом до Центрального парку культури і відпочинку імені Хмельницького.