Сьогодні, 2 березня, у львівській мерії розповіли про майбутній розвиток регіонального ландшафтного парку «Знесіння», на який у бюджеті розвитку міста передбачили понад 2 млн грн.
Про зміни, які відбудуться у парку цього року, дізнавався репортер ZIK-Стрім Юрій Мартинович.
За словами в.о. директора регіонального ландшафтного парку «Знесіння» Романа Назаровця, ця рекреаційна зона Львова наразі майже незатребувана. Попри те, що парк розташований неподалік центральної частини міста, має велику територію і багату історію, львів’яни і туристи туди навідуються рідко. Аби зробити «Знесіння» ще одним туристичним об’єктом міста, цього року тут запланували реалізувати щонайменше чотири проекти.
Першочергово керівництво парку візьметься за відновлення інфраструктури. Згідно з проектом, який був розроблений торік і вже отримав погодження, у 2016 році на «Знесінні» мають бути освітлені усі центральні алеї. Ще один проект передбачає будівництво через парк велодоріжки протяжністю 300 метрів.
Активну молодь сподіваються привабити до рекреаційної зони проектом мотузкового парку. Атракціон, який матиме три рівні складності, планують відкрити поблизу Чернечої гори вже наприкінці весни. Найбільш амбітним задумом є будівництво на території діючого інформаційно-освітнього центру, що на вул. Довбуша, візит-центру. Цей проект ще у розробці і може зазнати певних змін, наразі ж він передбачає облаштування конгрес-холу, конференц-залів та офісних приміщень. Також тут мають намір відкрити ресторан і готель, а на даху будівлі – оглядовий майданчик.
«На ці потреби з бюджету розвитку міста цього року виділено понад 2 млн грн. На зовнішнє освітлення передбачено 1,129 млн грн, на велосипедну доріжку – 750 тис. грн і ще 150 тис. грн на проект візит-центру. Мотузкову доріжку відкриємо за кошти інвесторів. Парк повинен ожити, сюди повинні приходити люди. У мене таке враження, що сьогодні його відвідують тільки львів’яни, які живуть поблизу», – зазначив Роман Назаровець.
Існує також кілька перспективних проектів, які повинні змінити парк «Знесіння». Один з них передбачає відновлення занедбаного паркового озера, інший – відновлення виноградників.
«Торік у нас працювали волонтери з Литви і Німеччини, які запропонували відновити виноградники, що у 17-18 столітті існували на південних схилах парку. Наразі напрацьована концепція такого саду-виноградника, надалі ми будемо шукати шляхи її втілення», – додав Роман Назаровець.
Популяризувати парк серед населення адміністрації допомагатимуть активісти соціального проекту «Lviv Young Project». Молодь, якій не байдужа доля парку, візьметься за розробку туристичних маршрутів, створення логотипу та бренду парку, а також проводитиме інформаційну кампанію в мережі Інтернет.
Джерело: zik.ua
Підтримайте проект на Patreon