Вівторок, 21 березня

У кав’ярнях у центрі Львова вода підходить до підлоги: викачують помпами, – геолог

У багатьох кав’ярнях у центрі Львова, які є розташовані в підвальних приміщеннях, вода підходить до підлоги.

Про це в ефірі ТРК “Перший західний” повідомив завідувач кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології ЛНУ ім. І.Франка Петро Волошин, пише Dailylviv.com.

“У багатьох кав’ярнях у центрі Львова, які є розташовані в підвальних приміщеннях, вода підходить до підлоги, і власники мусять влаштовувати там приямки, ставити туди помпи з поплавками, щоб вода не наближалася до підлоги”, – зазначив Волошин.

Це, за словами науковця, відбувається внаслідок витоків води з інженерних мереж. За даними Львівводоканалу, в центральній частині Львова щодобові втрати через діряві водогони становлять до 2 тисяч кубометрів води. Це дорівнює кількості води, яка надходить з опадами. Тому 40 відсотків центральної частини належить до категорії підтоплених.

Але постійно відпомповувати воду небезпечно, вважає Волошин. 

“При дегідратації можливе самоущільнення ґрунтів. Тобто позбуваючись води можемо пошкодити будівлю. Усі фундаменти в центральній частині Львова стоять на техногенних (насипних) ґрунтах і палях. Там, де дерев’яні конструкції потрапляють в зону з доступом кисню, вони гниють. Наприклад, на вулиці Валовій, 15 оголовки паль на глибину понад метр зігнили повністю”,- пояснює завідувач кафедри.

Унаслідок втрати води в ґрунтах, за словами науковця, утворюються провалля діаметром навіть до 6-7 метрів і завглибшки до 4 метрів. 

Петро Волошин нагадав про випадок з трамваєм на вулиці Промисловій, який втрапив у таке провалля.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.