Треба прибирати “радянське” меню зі шкільних їдалень, – Євген Клопотенко у на Форумі видавців у Львові

В Україні у шкільних їдальнях досі присутнє “радянське” меню, і це потрібно змінювати.

Таку думку висловив кулінарний експерт і автор проєкту “Нове шкільне харчування” Євген Клопотенко під час лекції у межах 26 Форуму видавців у Львові, повідомляє Укрінформ.

“Дітям треба дати трішки світового досвіду, щоб радянська система, яка є в шкільних їдальнях, почала падати. І це зробити доволі просто. Я придумав страви з тих же інгредієнтів і додав ще дещо, але страви виходять інші. І це все бюджетно, сучасно і корисно”, – сказав Клопотенко.

Він зазначив, що потрібно починати змінювати ставлення до їжі саме з дітей, бо з дорослими це зробити важче.

“Треба, щоб діти знали світові практики. Вони розуміють, що салат з капусти – це не просто капуста, а туди додають ще запашну олію, яку придумали в Італії. Вони знатимуть, що є ще інші страви. Вони дивитимуться на світ ширше”, – переконаний ресторатор.

За його словами, щоб створити нове суспільство, потрібно вчити цього змалечку, а головне – показати, що можна харчуватися по-іншому і відродити українську кухню.

28 березня у Львові представили збірник рецептур страв для харчування дітей у школах, розроблений кухарем Євгеном Клопотенком та його командою.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.