ТОП-страхи людей, які бояться вакцинації – сімейний лікар розвінчує міфи

Більшість людей, що не отримали щеплення від коронавірусу, насправді не є переконаними антивакцинаторами. Часто вони просто бояться через відсутність інформації, то ж треба роз’яснювати міфи про щеплення та говорити з людьми.

У прямому етері програми “Народне Толк-Шоу” на телеканалі NTA Ігор Заставний, львівський сімейний лікар, назвав і розвінчав декілька найпопулярніших міфів і страхів про вакцинацію від коронавірусу.

Першим страхом, як зауважив лікар, є тромбози – з ним звертаються люди, які страждають від варикозного розширення вен на нижніх кінцівках.

«Хоча жоден науковий факт чи щодо мРНК-вакцин чи інактивованих вакцин не доводить, що є збільшений ризик тромбоутворень при їх введенні», – наголосив пан Заставний.

Другий міф – те, що вакцина погано впливає жінок під час вагітності.

«Але на основі введення 7 мільярдів вакцин уже доведено, що на вагітність вони не впливають жодним чином! Крім того ми пояснюємо, що коли, не дай Боже, жінка починає хворіти коронавірусом, то ситуація для неї стає вкрай складною – у третьому триместрі коронавірусна інфекція може суттєво ускладнити вагітність», – акцентував сімейний лікар.

Третім міфом, з яким звертаються пацієнти, є безпліддя внаслідок вакцинації.

«І наука, і мій досвід підтверджують, що вакцинація ніяк не впливає на рівень безпліддя чи викидні. У мене є дуже багато пацієнток, які провакцинувалися й зараз завагітніли, готуються до пологового будинку», – сказав медик.

За словами доктора Заставного, є міфи, що можна померти внаслідок лихоманки.

«У відповідь я запитую: погляди всієї країни прикуті до вакцинації. Якщо би ваш сусід дійсно помер від неї, то думаєте, що по телевізору на кожному телеканалі про це б не розповіли? Я переконаний, що розповіли б. Тоді люди починають самі аналізувати й погоджуються. І насправді більшість людей не є антивакцинаторами, просто вони потребують відповідей», – додав Ігор Заставний.

Нагадаємо, як писав NTA, в Україні через спалах Covid-19 посилено карантинні заходи. Зокрема, для доступу до закладів громадського харчування, залізничного транспорту, аеропортів та низки інших сервісів необхідно ПЛР-тест або сертифікат про вакцинацію.

Зокрема, з огляду на переходу в “червону зону” набуває чинності вимога про 100% вакцинацію вчителів для продовження очного навчання в школах. Ця норма набула чинності на Львівщині після переходу області в червону зону.

З 1 листопада посиленні карантинні заходи запроваджено у Львові після відповідного рішення міської комісії ТЕБ і НС. Детальніше перелік обмежень читайте за посиланням.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.