Вівторок, 20 лютого

Топ-5 веломаршрутів на відстані до 40 км від Львова

У Львові та за межами міста можна обрати веломаршрут різної складності, відповідно до можливостей та фізичної підготовки кожного. Один з учасників Львівської асоціації велосипедистів Дмитро Гурин розповідав Tvoemisto.tv про різні маршрути, як для початківців, так і для впевнених велосипедистів.  

Брюховичі

«Якщо говорити про початковий рівень, то найбільше я б рекомендував Брюховичі, неподалік від Львова. Завдяки цьому маршруту люди могли б зрозуміти, чи подобаються їм велопроїздки», – каже Дмитро Гурин. 

Ця велодоржіка проходить по вулиці Замарстинівській з проспекту Чорновола, вона є початком великого маршртуту, який сполучає Україну з Польщею. Дорога на Брюховичі є цілком безпечною, тому туди можна їхати з дітьми. На початку Брюховичів є відпочинкова зона, де люди вчаться кататись, також можна навідатися у музей Михайла Дзиндри. 

Час веломаршруту залежить від підготовки людини. Якщо їхати туди і назад без підготовки, то дорога займе близько 4-5 годин. 

Годовиця

Наступний по складності маршртут – в напрямку села Годовиця Пустомитівського району. Потрібно рухатися по трасі прямо до Малечковичів, повернувши перед Наварією на село Годовиця до Костелу всіх святих. 

«Цю дорогу можна скоротити, не їхавши по трасі. За летовищем у Львові потрібно повернути й проїхати через Скнилів, тоді добратися до Басівки. Це альтернативний шлях, яким теж багато хто користується», – розповідає Дмитро Гурин. 

Наварія

Далі можна спробувати маршрут в Наварію, але це вже для велосипедистів середнього рівня. Потрібно рухатися трасою через Солонку. В Наварію також можна доїхати тим маршрутом, що й до Годовиці, рухаючись у напрямку Малечковичів, заїхати до озера.  

Борщовичі

Ще одним маршрутом для велосипедистів середнього рівня є дорога на Борщовичі. З Личаківського району потрібно рухатися через Тракт Глинянський, тоді через Підбірці і Миклашів на Борщовичі. Там є костел Благовіщення діви Марії, куди можна заїхати дорогою. 

«Асфальт на Борщовичі ідеальний, дуже низький трафік машин, є озера та добре розвинута інфраструктура. Вернутися звідти можна через Старі Сороки і виїхати на Галицьке перехрестя», – каже Дмитро Гурин.

Жовква

Для більш досвічених велосипедистів Дмиро Гурин радить маршрут високого рівня у Жовкву. Вона займе близько 40 кілометрів. Добиратися туди можна через Бірки, Ясниська, Добровичі через Крехівський монастир.

Звенигород

Ще один маршрут високого рівня. Можна відвідати Музей історії давньоруського міста у Звенигороді, а дорогою туди заїхати у Retro Land Lviv, який розташовано у Селі Дмитровичі. На зворотньому шляху Дмитро радить відвідати торф’яний кар’єр та подивитися, яким чином добували торф.

Рух варто почати від кінцевої зупинки трамваю №2 «Погулянка» та їхати до Винників велодоріжкою, спускаючись як до тютюнової фабрити і прямуючи далі до озер. Потім треба повернути навпроти заправки «Shell» і їхати через село Соснівкидо до села Гаї, дорогою заїхавши в Retro Land Lviv. З Гаїв, подолавши три підйоми, опинитеся в Звенигороді, де можна відвідати Звенигородське городище і музей. Якщо рухатись в бік Шоломині (тут є 2 варіанти: або виїхати через важкий підом на трасу і проїхати до наступного повороту до Гончар, або полем стежкою з Шоломині доїхати в Гончари), а далі рухатися головною дорогою до села Виннички, то з правого боку буде торфовище. Потім можна повернутися у Соснівку, де перетинали трасу біля заправки, або дорогою через Винники. Також є варіант відвідати озеро Вульки, яке заховане у Винниківському лісі.

Асоціація Львіських велосипедистів радить користуватися картою велодоріжок. Окремої карти з веломаршрутами області поки що немає. 

За словами Дмитра Гурина, хороші веломаршрути також можна зробити й по місту. Це може бути шлях до Шевченківського гаю і парку «Знесіння»для початківців. 

«Там цікаві маршрути, але погане покриття. Радив би гору Баба Род, куди можна добратися повз «Домівку врятованих тварин», тоді через парк і спуститися стежками до озера, а звідти повернутися через вулицю Хмельницького чи Липинського», – додає Дмитро Гурин. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.