У Львові набирають популярності електронні петиції. Це звернення та пропозиції громадян до органів місцевого самоврядування. Підтримати подібні ініціативи можна голосами на сайті http://e-dem.in.ua/lviv . Якщо петиція набере необхідну кількість голосів, чиновники змушені її розглянути.
Отже, найпопулярніші електронні петиції у Львові, де триває голосування:
- Відставка мера Садового.
Петиція створена 1 червня цього року і вже набрала необхідну для розгляду кількість голосів – понад 1000. Львів’яни хочуть відставки очільника міста після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі.
- Продовжити маршрут автобуса № 18 до агрофірми “Провесінь” (вул. Тракт Глинянський).
«Пропоную продовжити існуючий маршрут № 18, кінцева зупинка якого на вул. Личаківська (початок вул. Тракт Глинянський)» – йдеться у петиції. Вона зареєстрована 6 травня, до кінця збору голосів залишилося 32 днів. Наразі проголосували 763 львів’яни.
- Зобов’язати власників собак при вигулі прибирати за ними, а також вигулювати собак в намордниках.
Петиція набрала 695 голосів із 1000 необхідних. Зареєстрували її 6 квітня. До кінця голосування залишилося всього 2 дні.
- Демонтаж рекламної конструкції на пл. Ринок
Йдеться про демонтаж реклами від компанії «Київстар» у вигляді напису»Я люблю Львів». На думку автора петиції, ця кострукція псує загальний вигляд площі Ринок. «За» проголосували 557 людей із 1000 необхідних. До кінця голосування ще – 21 день.
- Мити вулиці.
Таку цікаву петицію зареєстрували 25 квітня. Її підтримало вже 478 людей. До кінця голосування ще є 21 день.
За правилами, петицію, яка набрала необхідну кількість голосів зобов’язані розгянути міські чиновники і надати відповідь протягом 30 днів.
Наразі на розгляді у міськради 6 петицій. На 11 чиновники уже відповіли.
До слова, єдину систему місцевих петицій створено в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у партнерстві з Державним агентством з питань електронного врядування.
Підтримайте проект на Patreon