Понеділок, 22 липня

США запровадили санкції проти нардепа з Львівщини Тараса Козака

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти чотирьох громадян України, зокрема проти народних депутатів від ОПЗЖ Тараса Козака та Олега Волошина. Про це повідомляє «Громадське» та Варта1.

Санкції передбачають заморожування всіх активів і майна підсанкційних осіб на території США, а також заборону американським фізичним і юридичним особам здійснювати будь-які фінансові або інші операції з такими особами.

Американське відомство називає Козака та Волошина «пішаками ФСБ Росії» зі дестабілізації ситуації в Україні. За даними Мінфіну, російські спецслужби вербували нинішніх та колишніх українських чиновників для підготовки захоплення влади та контролю над критичною інфраструктурою.

Зазначається, що Козак використовував свої новинні платформи для того, щоб «поширювати фальшиві наративи про вибори у США 2020 року». Зокрема згадується, що Козак повторював наративи Андрія Деркача, проти якого вже теж запровадили санкції США.

 
Волошин, зазначають у Мінфіні, співпрацював із росіянином Костянтином Килимником, який має зв’язки з російською розвідкою та який теж потрапив під санкції США через спроби вплинути на президентські вибори у 2020 році.

Також санкції запровадили проти колишнього українського чиновника Володимира Олійника, який втік з України в Росії. Мінфін зазначає, що він співпрацював зі ФСБ, зокрема збирав для Росії інформацію про критичну інфраструктуру України.

Ще під санкції потрапив ексзаступник секретаря РНБО України Володимир Сівкович. Його також звинуватили у підтримці заяв Деркача, який казав про начебто втручання ексвіцепрезидента США Джо Байдена у справи України та збирав на нього компромат.

20 травня Печерський районний суд Києва дав дозвіл на арешт Козака. Але де він перебуває наразі, достеменно не відомо.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.