Сільська школа на Львівщині щодня відкривається заради одного учня

Районна рада вирішила не закривати школу у Бродівському районі, звідки звільнилась остання вчителька

У початковій школі села Батьків у Бродівському районі з 10 вересня числиться лише один учень, а у штаті навчального закладу залишилась одна прибиральниця. Попри те, що жоден вчитель не погоджується там працювати, Бродівська районна рада прийняла рішення цю школу не закривати.

Першою про ситуацію у Батьківській школі написала у Facebook мати другокласника Олександра Пігай. Зокрема, вона зазначила, що торік сільську школу у Батькові закінчило 11 учнів, а цього року до неї вступило лише 5 учнів, серед яких – її 7-річний син. Уже через тиждень, за словами Олександри Пігай, її син залишився єдиним учнем цієї школи.

У коментарі ZAXID.NET вона зазначила, що інших дітей батьки перевели до школи у сусіднє село Звижень. На її думку, на їхнє рішення повпливав директор Батьківської школи.

«Матері писали заяву, щоб не закривали школу, зверталися до голови райради. Але потім директор нашої школи їх переконав, і вони забрали зі школи дітей. 10 вересня залишився тільки мій син, його перевели на індивідуальне навчання. Я погодилась на це, і дитина була задоволена, поки 2 жовтня єдина вчителька нашої школи не звільнилась», – розповіла Олександра Пігай.

До школи у Батьків приїжджали представники Бродівського відділу освіти та районної адміністрації. Вони переконували Олександу Пігай перевести свого сина до 9-річної школи у сусідньому селі Звижень. Ця школа також підпорядковується Батьківській сільраді, і туди щоранку виїжджає автобус «Школярик», розповів ZAXID.NET начальник Бродівського відділу освіти Микола Сторожук.

«Для Звиженської школи цього року придбали новий «Школярик», який підвозить дітей з Батьківа. З’явився новий автобус, і переважна частина батьків перевела своїх дітей до сусідньої школи. Там зараз набагато кращі умови для навчання дітей, зроблений ремонт. У цій школі зараз навчається 77 дітей, у Батькові – одна», – каже Сторожук.

Нещодавно питання про припинення діяльності Батьківської школи виносили на сесію Бродівської районної ради, однак депутати не підтримали це рішення. Якщо до 2 жовтня у Батьків щодня приїжджала вчителька зі Збажівської школи, то зараз, за словами Сторожука, ніхто не погоджується добиратись у це село заради одного учня. Попри це приміщення школи продовжують опалювати і прибирати.

«Ця дитина (син Олександри Пігай) не має особливих потреб, тому за індивідуальним навчальним планом для неї передбачено всього 5 годин на тиждень, тобто один урок на день. Ні один вчитель не буде добиратися, витрачати півдня заради цього. Відповідно, вчителька звільнилася. Ми зверталися у центр зайнятості, де нам теж не запропонували кандидатур. А на те, щоб вчитель приїжджав раз на тиждень і проводив усі уроки одразу, мати дитини не погоджується», – розповідає Сторожук.

Найближчим часом Сторожук видасть наказ про те, щоб зобов’язати директора Батьківської школи, фізика за освітою, особисто проводити уроки для сина Олександри Пігай. Водночас керівниця департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій запропонувала Миколі Сторожуку взяти на роботу в школу студента з Бродівського педадогічного коледжу. «Але хто буде їхати з Бродів 35 км, щоб провести урок для одного учня? Ніхто», – каже Сторожук.

Попри такі обставини Олександра Пігай категорично відмовляється відправляти свого сина до сусідньої, Звиженської школи. Своє рішення вона пояснює слабким здоров’ям дитини. «Він має бронхіти часто, а тут школа наша біля дому близько, все під боком…», – каже вона. Останній тиждень її син щодня приходить до школи, де працює лише одна прибиральниця, і одразу вертається додому, де мати самостійно проводить йому уроки.

Додамо, у Батьківській сільській раді підпорядковується чотири села: Батьків, Лукавець, Межигори та Звижень, загальною кількістю населення близько 1400 осіб. Щодня «Школярик» збирає дітей з трьох сіл та завозить до Звиженської школи. Натомість до дитсадка батьки возять дітей до Батьківа.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.