Російськомовна працівниця «Укрпошти» вирішила виїхати зі Львова після візиту націоналістів

На роботу Ірини Іванової надходили численні скарги клієнтів «Укрпошти», в результаті вона вирішила виїхати до Одеси

Працівниця львівського відділення «Укрпошти» №13, яка розмовляла з клієнтами виключно російською мовою, з 1 липня змінить роботу та місце проживання. Представники львівських націоналістських угруповань переконані, що таке рішення працівниці пов’язане з тиском громадських активістів та скарги львів’ян, керівництво львівської філії «Укрпошти» це заперечує, пише zaxid.net.

Про російськомовну працівницю відділення «Укрпошти» №13, що на вул. Бандери, 24, кілька разів у Facebook повідомляла львів’янка Діана Іванків. За словами львів’янки, жінку звати Ірина Іванова, і вона неодноразово відмовлялась обслуговувати клієнтів українською. Діана Іванків скаржилася на працівницю і на «гарячу лінію» «Укрпошти», після чого Івановій зняли премію.

На повідомлення Діани Іванків відреагувала спільнота львівських націоналістів. Члени «Добровольчого руху ОУН» (не плутати з ОУН), «Правого сектору», ГО «Сокіл» та інших 5 червня прийшли до поштового відділення на вул. Бандери, вимагаючи у Ірини Іванової розмовляти українською та визнати Росію окупантом.

«Ми побачили повідомлення в соцмережах про таку ситуацію, я почав дізнаватися детальніше, і виявилося, що деякі мої знайомі теж скаржились, що їх обслуговують російською. Тому ми вирішили повпливати на цю ситуацію. Ми приходили у відділення, а цю працівницю намагались сховати. Пізніше ми пішли до керівника регіонального відділення «Укрпошти» Миколи Ростова і повідомили, що це неприпустимо, коли людина взагалі не хоче обслуговувати клієнтів українською мовою. Він сказав, що проведе профілактичну роботу», – розповів ZAXID.NET член «Добровольчого руху ОУН» Антон Петрівський.

Як з’ясував ZAXID.NET, Ірина Іванова переїхала з Росії до Львова кілька років тому, влаштувалась на роботу у відділення «Укрпошти». У її обов’язки входило оформляти прийом та відправу переказів і кореспонденції, відтак вона постійно спілкувалася з клієнтами. Керівництво львівського відділення «Укрпошти» неодноразово проводило з Іриною Івановою профілактичні бесіди та один раз її позбавили премії.

Днями жінка вирішила переїхати зі Львова до Одеси на постійне проживання. За словами директора львівської дирекції «Укрпошти» Миколи Ростова, це рішення Іванової не пов’язане зі скаргами на працівницю. Він також запевнив ZAXID.NET, що його працівниця ніколи не скаржилась на цькування зі сторони клієнтів чи інших працівників через російськомовність.

На думку Миколи Ростова, Ірині Івановій треба було дати більше часу, аби вона самостійно навчилась розмовляти українською мовою.

Відділення «Укрпошти» № 13 (вул. С. Бандери, 24)

Відділення «Укрпошти» № 13 (вул. С. Бандери, 24)

«До 1990-го року весь Львів говорив російською мовою, нас змушували це робити. Я тепер говорю українською мовою, але не все зразу приходить. Людині з Росії може бути тяжко», – вважає він.

Натомість Антон Петрівський переконаний, що рішення про переїзд зі Львова Іванова прийняла під впливом дій громадських активістів.

«За допомогою громадського тиску ми дали їй зрозуміти, що вона або приймає правила співіснування з українцями, або їде геть. Вона обрала поїздку геть», – зазначає Петрівський.

Микола Ростов рішенням своєї працівниці засмучений, бо, за його словами, знайти заміну на її посаду буде нелегко.

«Нам, звичайно, буде тяжче, не буде кому працювати, з доставкою пошти на тому відділені будуть проблеми. Але нічого, ми якось все вирішимо», – сказав він.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.