Понеділок, 4 березня

Результати Радіодиктанту 2023: перемогли учасниці зі Львова та Волині

«Українське радіо» оголосило результати радіодиктанту національної єдності 2023 року, що відбувся 27 жовтня. Без жодної помилки радіодиктант написали дві учасниці – львів’янка Христина Гоянюк та волинянка Галина Шура.

Переможцями стали дві учасниці, які не допустили жодної помилки, повідомляє НТА з посиланням на «Суспільне».

Це вчителька української мови та літератури з Волинської області Галина Шура та постійна учасниця радіодиктанту, львів’янка Христина Гоянюк.

Подарунки також отримають п’ятеро людей, які написали радіодиктант з однією помилкою:

  • Олеся Жу (Olesia Zhu такою була назва електронної пошти);
  • Євгенія Антонюк;
  • Вікторія Норичка;
  • Іванна Рубан;
  • Юлія Шевченко.

Зазначимо, що загалом майже 20 тисяч людей надіслали свої диктанти «Українському радіо» на перевірку, близько 3 тисяч – паперовими листами. Однак фактична кількість учасників більша, адже не всі надсилали свої диктанти на перевірку.

«Також цікаво, що цього року був один лист із Москви – він не став переможним. Географія листів цього року, як завжди, світова: звісно, найбільше листів з України, є багато з Європи, а також зі всіх континентів та десятків держав», – зауважила виконавча продюсерка  «Українського радіо», – зауважила координаторка радіодиктанту національної єдності Юлія Шелудько.

Перевіряла радіодиктант комісія з семи експертів, їхні імена не розголошують. Голова комісії – Олена Масалітіна. Комісія почала перевіряти роботи з дня оприлюднення тексту диктанту і до 4 грудня включно. Найпоширенішою помилкою стало вживання коми замість двокрапки на межі частин безсполучникового речення.

Зазначимо, 77-річна Христина Гоянюк – лікарка-бактеріолог. Жінка 23 роки поспіль бере участь у цьому “флешмобі”, а її тексти є одними із найграмотніших у країні.

Нагадаємо, що цьогоріч радіодиктант відбувся об 11:00 27 жовтня – у День української писемності та мови.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.