Вівторок, 21 березня

Процес створення університетської лікарні у Львові має пройти декілька етапів

Для інтеграції в програму медичних гарантій на 2023 рік університетські лікарні мають пройти кілька етапів. Зокрема, йдеться про затвердження положення про лікарню, аналіз з боку Національної служби здоров’я України стосовно можливості контрактування за пакетами медпослуг та старт функціонування. У Львові університетською лікарнею може стати клінічна лікарня на залізничному транспорті, на базі якої утворять державне некомерційне підприємство та буде можливість підписати договір з НСЗУ.

«Є певна юридична процедура передачі лікарні, зокрема як майнового комплексу. Проєкт розпорядження вже проходить погодження на рівні Кабінету міністрів. Якщо прийме рішення Кабмін, то запускається процедура передачі медзакладу від «Укрзалізниці» до власності медуніверситету. Після цього почнеться перехід працівників, бо зараз вони юридично є працівниками лікарні «Львівської залізниці», – пояснює у коментарі Tvoemisto.tv керівник департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис.

Загалом, за його словами, цей процес триває вже близько року. У Міністерстві охорони здоров’я України напередодні обговорили законодавчі передумови, механізм, структуру та напрями діяльності таких лікарень. Також обговорили зміни до законодавства, отримання ліцензії та особливості реєстрації. 

«Є низка вимог НСЗУ до робити, тому зараз розгробляють алгоритм дій, який будуть використовувати надалі при створенні інших університетських лікарень. Спершу такий шлях пройдуть лікарні у Львові та Києві, а потім за цією ж аналогією працюватимуть при створенні інших університетських лікарень», – додає він.

Додамо, що мета створення університетської лікарні полягає у тому, щоби забезпечити освітній процес тим, хто навчається у закладах вищої освіти, підвищити кваліфікації медичних працівників, проводити наукові дослідження та надавати спеціалізовану медичну допомогу. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.
ТЕГИ: