Понеділок, 26 лютого

Проплакала годину після зняття пов’язки: у Львові прооперували переселенку, яка втратила зір під час вагітності

Львівські медики прооперували переселенку Наталю з Донецька та повернули їй зір. Під час вагітності жінка зовсім перестала бачити, їй загрожувала пожиттєва сліпота

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова, передає “Еспресо.Захід“.

Як зазначається, Наталя почала втрачати зір ще у дитинстві. У рідному Донецьку їй поставили діагноз “вроджена катаракта обох очей”. Після народження першої доньки жінка ще бачила тіні та розрізняла яскраві кольори. Але під час другої вагітності, три роки тому втратила зір повністю.

У родини не було коштів, щоб провести жінці операцію з заміни кришталиків. Доньку Наталя впізнавала завдяки дотикам та запахам. В останню ніч перед повномасштабним вторгненням, 23 лютого жінка народила ще одну дитину, яку теж могла ніколи не побачити.

Жінка з родиною евакуювалися до Львова. У відділенні офтальмології лікарні Святого Луки Наталю обстежили та запропонували безоплатну операцію. У свою чергу благодійники придбали для жінки дороговартісні імпланти.

Після того, як пацієнтці зняли з очей пов’язки, вона плакала годину, а разом з нею діти й чоловік. Наталя затуляла очі від яскравого світла і не могла повірити, що бачить найрідніших.

Зараз жінка проходить реабілітацію, а після одужання планує піти навчатися та стати соціальним працівником, щоб допомагати іншим.

Фото: Перше медичне об’єднання міста Львова

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.