Понеділок, 20 травня

Праворадикали захопили палац культури у Львові, щоб зірвати неіснуючі «фашистські заходи»

У четвер, 20 вересня, група представників праворадикальних організацій увірвалася до приміщення палацу культури ім. Гната Хоткевича у Львові з наміром зірвати публічні заходи в установі.

За повідомленням працівників палацу культури, інцидент відбувся близько 13:00. Шестеро чоловіків, які назвалися представниками «Національного корпусу», увірвалися до приміщення установи і вимагали припинити проведення «антиукраїнських, фашистських заходів», пише zaxid.net.

Праворадикали погрожували і принижували працівників палацу культури, однак так і не спромоглися пояснити, скасування яких саме заходів вони вимагають.

«Претензії цих осіб стосувалися презентації книги, яка нібито мала розпочатися в палаці о 12:00. Також вони стверджували, що пізніше в нас має відбутися «фашистський захід». Ми пояснили, що таких подій у нас не відбувається і відбуватися не може. Зважаючи на те, що в нас займається близько тисячі дітей, я попросила цих чоловіків покинути приміщення», – розповіла ZAXID.NET директорка установи Оксана Гузь.

На прохання директорки праворадикали відреагували образами та погрозами. На аудіозаписі з місця події, який вдалося отримати ZAXID.NET, один із чоловіків на підвищених тонах звертається до Оксани Гузь зі словами: «Не включай дуру і не веди себе так. Зараз всьо закінчиться, як має закінчитись». Його заспокоює інший чоловік: «Всьо, Сергій, пішли».

Працівники палацу культури викликали на місце події поліцію. З допомогою правоохоронців, праворадикали покинули приміщення палацу. За фактом перешкоджання роботі установи і погроз її працівникам Оксана Гузь написала заяву в Шевченківський райвідділ ЛМУ національної поліції. До звернення долучили фото, відео та аудіо матеріали.

На фотографіях з місця події серед осіб, які увірвалися до палацу, можна впізнати відомих у Львові учасників різноманітних акцій протесту Сергія Фаворського та Максима Каменецького. Обоє входять до об’єднань ветеранів АТО Львівщини і фігурують у конфліктних ситуаціях навколо виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

За словами Оксани Гузь, можливою причиною появи праворадикалів в палаці культури ім. Хоткевича могло стати звернення ГО «Львівська міська рада організації ветеранів України» щодо проведення концерту в цій установі.

«Організація з такою назвою зверталася до нас, однак ще в серпні ми відмовили їм у проведенні концерту. Відповідно, ми навіть не анонсували такої події в палаці культури», – пояснила ZAXID.NET Оксана Гузь.

Почесним головою, а донедавна і фактичним керівником ГО «Організація ветеранів України» виступає екс-нардеп від КПУ Петро Цибенко. Львівський осередок цієї організації очолює колишній генерал та член КПУ Олександр Грубий.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.