«Поверніть Героїв додому». Біля Львівської опери родичі полонених зібралися на акцію

Сьогодні, 13 жовтня, біля Львівського оперного театру родичі полонених захисників Маріуполя зібралися на мирну акцію підтримки. ГО «Волю захисникам Маріуполя» організувала автопробіг всією Україною.

Джерело: Tvoemisto.tv.

«Впродовж трьох місяців наші активісти стоять під Офісом президента у Києві. Сьогодні тут зібралися люди з різних куточків України, також є місцеві, багато студентів. Всіх нас об’єднує одна мета: визволення наших рідних з полону. Тому ми вирішили організувати автопробіг із Києва до Львова і зі Львова до Києва. Автомобілі їхатимуть через Вінницю,Тернопіль, Хмельницький, Луцьк, Житомир, Рівне», – сказав у коментарі Tvoemisto.tv Андрій, представник ГО «Волю захисникам Маріуполя».

За його словами, активісти зібралися, щоб наголосити владі на звільненні усіх захисників Маріуполя з полону. Йдеться не лише про оборонців Азовсталі, а й піхотинців, прикордонників, бійців ТрО.

«Мій брат був строковиком і повинен був звільнитися зі служби у травні, але у лютому почалася війна і залишився. Він в полоні вже півтори року – з 19 березня 2022 року. Влада реагує на наші акції, вона нас бачить. Але дії, які вони роблять є конфіденційними. Проте, ми думаємо, що потрібно робити це старанніше», – пояснив один із учасників акції.

Нагадаємо, що Україна створила додатковий інструмент для звільнення полонених – змішані медичні комісії. Ця ініціатива повинна допомогти з поверненням українських військових. Згідно з Женевськими конвенціями, у комісію залучається троє лікарів: один лікар від країни, яка утримує військовополонених, і двоє лікарів від нейтральних країн.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.