п`ятниця, 12 квітня

Помер видатний композитор та викладач Львівської музичної академії Олександр Козаренко

Помер український композитор, піаніст та викладач Львівської музичної академії Олександр Козаренко. Про це повідомив експерт Українського культурного фонду, диригент симфонічного оркестру, керівник музичної частини Івано-Франківської філармонії імені Іри Маланюк Роман Дзундза. 

Джерело: Tvoemisto.tv.

«Сьогодні зранку помер Олександр Козаренко… Царство небесне… Вічная пам’ять…», – йдеться в його повідомленні у Фейсбуку.

Олександр Козаренко деякий час перебував під апаратом штучної вентиляції легень із діагнозом «дифузна ковідна пневмонія». Коронавірусом він заразився вже в медичному закладі, лікуючись від запалення. Через погіршення стану його перевели до реанімації інфекційної лікарні в Івано-Франківську.

Для довідки 

Олександр Козаренко (нар. 24 серпня 1963, Коломия) – український композитор, піаніст, музикознавець. Закінчив як піаніст Львівське музичне училище та Київську консерваторію і аспірантуру (класи професорів: композиції – М. Скорика, фортепіано – В. Воробйова, музикознавства – І. Ляшенка). Стажувався у Вюрцбурзькому університеті (Німеччина, 2004). Доктор мистецтвознавства (2001).

З 1992 року викладав на кафедрах композиції та історії музики Львівської музичної академії, завідував кафедрою філософії мистецтв. Як композитор працював у жанрах симфонічної, оперної, балетної, хорової, камерно-інструментальної, вокальної та театральної музики. Його твори увійшли до репертуару провідних колективів та виконавців України (ансамбль Київська камерата, Київський саксофоновий квартет, оркестр Віртуози Львова, капела Трембіта та інші), виконувалися в Україні та у багатьох країнах світу, зокрема на міжнародних фестивалях Київ-Музик-Фест (Київ), Контрасти (Львів), Два дні й дві ночі нової музики (Одеса), Дні музики композиторів Кракова (Польща), Мелос-Етос (Словаччина), Дрезденські дні сучасної музики (Німеччина). 

Лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів ім. М. Лисенка (1984), дипломант Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів (1986). Лауреат державних премій України з композиції: ім. Л. Ревуцького (1996) та ім. М. Лисенка (2001). Член Національної спілки композиторів України та Асоціації «Нова Музика». Значний вплив на творчість Козаренка справила багаторічна співпраця з театральними колективами, плодами якої є музика до понад 50 вистав.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.