Польські прикордонники погрожують масштабним страйком

Прикордонники кажуть, що коли дійде до італійського страйку, польсько-український кордон, фактично, буде паралізований.

Прикордонна служба Польща розпочне італійський страйк, якщо польський уряд не збільшить їхню зарплату. Як повідомляє «Польське Радіо» з посиланням на «Gazeta Wyborcza», перетинаючи кордон з Україною, доведеться чекати не шість годин, як нині, а навіть і всю добу, пише Твоє місто.

«Рух на польсько-українському кордоні зростає нечуваними темпами. З січня по серпень поточного року його перетнуло майже 14,5 мільйонів осіб. Уже сьогодні ситуація на польсько-українському кордоні погана, натомість справжня катастрофа щойно попереду», – прогнозує видання.

До протесту готуються співробітники Прикордонної служби, які, серед іншого, вимагають збільшення зарплат. План протестів вже розроблений. У жовтні у Варшаві відбудеться всепольська демонстрація співробітників цих структур, а якщо уряд не поступиться – черговим етапом буде італійський страйк.

Міністерство внутрішніх справ і адміністрації на запитання про те, що зробить у випадку паралічу кордону, конкретної відповіді не дало.

Нагадаємо, що 28 серпня польські митники та прикордонники провели так званий «тихий страйк» . Тоді працівники польських держструктур саботували робочий процес, вимагаючи підняття зарплатні.

Протестні акції в Польщі тривають вже кілька тижнів. Профспілки вимагають, серед іншого, підвищення заробітної плати, повернення до попередньої пенсійної системи, а також індексації заробітної плати.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.