Погоджено перспективні плани усіх районів Львівщини, окрім передмістя Львова

Міжвідомча робоча група при Львівській ОДА, яка напрацьовує остаточні пропозиції до адміністративно-територіального устрою Львівщини на базовому рівні, у п’ятницю, 31 січня, погодила перспективні плани усіх 20 районів Львівщини, окрім прилеглих до Львова територій.

Також залишилися невирішеними моменти щодо близько п’яти громад, де бачення обласної влади розходиться із думкою мешканців цих територій, пише zaxid.net.

Засідання робочої групи тривало понад вісім годин. Найбільш активними були представники окремих діючих ОТГ, які обласна влада пропонує об’єднати з іншими громадами. Доходило до криків і блокування трибуни. Попри все, робоча група таки розглянула перспективні плани усіх 20 районів області, окрім приміської зони.

Рішення щодо прилеглих до Львова громад відклали, оскільки, як повідомив на початку засідання голова робочої групи, перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський, надійшов лист від заступника міського голови Львова Любомира Зубача про те, що місто продовжує консультації з цими територіями щодо конфігурації майбутньої Львівської ОТГ. Тому щодо Львова та приміської зони робоча група збереться окремо. Тоді розглядатимуть доцільність утворення Дублянської ОТГ у Жовківському районі, Івано-Франківської ОТГ у Яворівському районі та Пустомитівської, Зимноводівської, Мурованської, Сокільницької та Оброшинської ОТГ у Пустомитівському районі.

Як розповів керівник департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда, за підсумками засідання 31 січня залишилися «різкі точки, щодо яких наразі не знайдено компромісу»:

  • діючу Волицьку ОТГ Мостиського району запропоновано приєднати до Шегинівської ОТГ, однак представники Волицької ОТГ проти і на знак протесту перекривали трасу;
  • Новострілищанську ОТГ Жидачівського району пропонують приєднати до Ходорівської ОТГ, але мешканці Новострілищанської ОТГ проти і теж перекривали дороги;
  • Соснівку, Cілець, Межиріччя Сокальського району пропонують приєднати до Червоноградської ОТГ, однак мешканці відстоюють утворення Сілецької ОТГ;
  • Заболотцівську ОТГ Бродівського району обласна влада пропонує укрупнити, однак наразі залишили її у діючому форматі;
  • Є ініціатива мешканців створити Куровицьку ОТГ з трьох рад у Золочівському районі, але обласна влада та експерти вважають, що вона буде неспроможною.

«Щодо цих моментів дискусії були найбільш палкими. Наприкінці було прийнято рішення у цих питаннях звернутися до профільного міністерства за певними роз’ясненнями щодо спроможності цих громад та дотримання методики. Після цього, мабуть, повторно будемо їх обговорювати», – розповів Степан Куйбіда.

До складу міжвідомчої робочої групи, яка голосувала перспективні плани районів, увійшли народні депутати від Львівщини, чиновники ЛОДА та депутати облради, експерти. Загалом 73 учасники, з яких на засіданні 31 січня були присутні 47. За основу брали проект перспективного плану, який передбачає утворення на Львівщині 67 об’єднаних громад. Саме таку карту громад влітку 2019 року розробила робоча група при ЛОДА і восени 2019 року погодило міністерство розвитку громад та територій. Після представлення її у міністерстві, ЛОДА отримала доручення опрацювати проблемні моменти і надати на погодження урядовцям кінцевий варіант.

Остаточний перспективний план утворення ОТГ на Львівщині затверджуватиме Кабмін. Зі слів Василя Лозинського, це може відбутися вже до кінця лютого.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.