Після демонтажу фонтану на площі Галицькій виявили ймовірний фундамент давнього храму

Під час реконструкції фонтану «Кульбаба», що на площі Галицькій у Львові, будівельники виявили давні мури.

Про це повідомляє НДЦ «Рятівна археологічна служба», пише Твоє місто.

Архітектори кафедри реставрації НУ «Львівська політехніка» припускають, що мури є фундаментом давнього костелу Воздвиження. Всі будівельні роботи тимчасово призупинили.

За словами директора «Рятівної археологічної служби» Олега Осаульчука, дослідний центр попереджав підрядника та проектанта про можливі археологічні знахідки, адже фонтан демонтували безпосередньо в історичній частині міста, археологів покликали дослідити територію лише в п’ятницю — через день після того, як «Кульбабу» демонтували.

кульбаба

Водночас очільниця міського управління охорони історичного середовища на своїй сторінці у Facebook Лілія Онищенко зазначила, що від результатів роботи археологів вирішать, яким чином на оновленій площі мають зберегти фрагменти наявного фонтану.

Археологам потрібно кілька днів, аби розкрити більшу площу виявленого муру, датувати його та підтвердити гіпотезу про приналежність до храму. Якщо мури таки належатимуть храму, то його будівництво датують 1530-м роком. Він був розташований навпроти Галицької брами. Храм розібрали наприкінці XVIII ст. разом із міськими укріпленнями.

Метаморфози фонтану на площі Галицькій: німфа, юнак і кульбаба

Метаморфози фонтану на площі Галицькій німфа, юнак і кульбаба

Площа Галицька, де виявили мури, історично сформувалась на території частини колишнього Галицького передмістя Львова, що колись прилягало до міських укріплень із південного боку. У 2007 році на площі частково провели археологічні розкопки під час реконструкції вулиці. Науковці виявили чимало цінних знахідок, зокрема, дерев’яний водогін та дерев’яний оглядовий колодязь, фрагмент брукованої дороги XVIII сторіччя, та рештки дерев’яної будівлі, яку датують кінцем XVIII – початком XIX ст..

Нагадаємо, що на місці «Кульбаби» мають облаштувати сухий фонтан, як на площі Митній. Роботи повинні закінчити за 5 місяців.

“Кульбаба”, сучасне фото з Вікіпедії

“Кульбаба”, сучасне фото з Вікіпедії

Після початку підготовчих робіт, група львівських активістів, яка займається дослідженням радянської та монументальної спадщини Львова, звернулась до заступника міського голови Львова з питань розвитку Андрія Москаленка, аби фонтан зберегли.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.