п`ятниця, 29 березня

Пацієнти Львівської психіатричної лікарні не мають що їсти і чим лікуватися

У рамках медреформи, яка проводиться в Україні, тут, у Львівській обласній психіатричній лікарні “Заклад” бракне коштів на все найнеобхідніше. Хліб купують у борг. Допомагають волонтери.

Про таку ситуацію на Львівщині в цьому медичному закладі передає ТСН.

Часу катастрофічно мало. У цій лікарні приблизно 400 хворих. 50% із них належать до соціально незахищених верств населення. Лікарня терміново потребує уваги відповідальних у владі. Гроші для пацієнтів – критерій нової медреформи. Але, як розповідають журналісти ТСН, на практиці усе виглядає по-іншому. У раціоні лікуючих немає риби, м’яса, яєць, цукру.  Хліб і крупи придбані в борг. Чим годувати хворих – над цим ламає голову керівництво цього медзакладу. 

У минулому році Львівська обласна рада ухвалила рішення про приєднання Львівської обласної психіатричної лікарні “Заклад” до Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Таким чином, це рішення було покликане акумулювати та оптимізувати бюджетні ресурси. Простіше кажучи – зекономити. Але медики перешкодили тому, щоб це рішення проявилось у дії. Адже тоді “Заклад” міг би бути знищеним. Але, з 1 квітня 2020 року, лікарня отримує обмежене фінансування, якого не вистачає, щоб повноцінно харчувати пацієнтів. Врешті лікарі написалив в соцмережі пост про катастрофічний стан речей у шпиталі. Бо у харчблоці був зовсім невеликий запас вівсяної крупи, макаронів, перловки, чим пацієнтів годували весь тиждень.  Відгукнулися волонтери, які почали активно допомагати лікарні. Сьогодні ж ситуація виглядає так: запас продуктів, який у лікарні, вистачить до кінця червні. Один прийом їжі для пацієнтів  вдень потребує 200 кг картоплі. 

Зрозуміло, що при відсутності збалансованого раціону погіршується психічний стан пацієнтів. Христина Мудра, медсестра дієтичного харчування Львівської психіатричної лікарні “Заклад” каже, що, враховуючи кількість спожитих калорій пацієнтами, у тих можуть розпочатися погіршення психічного здоров’я, і вже помітили в багатьох в’ялысть. 

Проблема з медикаментами, яких вистачить хіба на тиждень. “Критична ситуація…Бракує антисудомних медикаментів, препаратів для лікування шизофренії, нейролептиків”, – говорить Олена Крушельницька, провізорка у Львівській психіатричні лікарні. Медики бояться, що буде з хворими? Адже через неповноцінне лікування можуть розвиватися фатальні наслідки, а ренімації в лікарні немає. 

Олена Кравець, в.о. заступника директора з медичної частини у Львівській психіатричній лікарні “Заклад” говорить, що при наявні ситуації в пацієнтів може початися “серія судомних нападів”, що призведе до летальності. Бо пацієнти в психіатричній лікарні схильні до агресії, і своїми діями можуть нанести шкоду своєму оточенню. 

У рамках другого етапу реформи медичні заклади уклали угоду з Національною службою здоров’я. І заклади стали комунальними. Та, увагою оминули хворих, які соціально незахищені. І не передбачили на них кошти, яких ці хворі потребують, щоб купити ліки та харчі. Юрый Шипок, в.о. директора Львівської психіатричної лікарні “Заклад”, каже: “Ситуація патова”. У найважчому стані сььгодні галузь психіатрії та фтизіатрії через реформу. Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я уЛьвівській обласній держадміністрації говорить: за квітень-травень заклад було дофінансовано, оскільки було виділено 2 млн гривень на оплату комунальних і зарплати. А в “Закладі” перебуває сьогодні, зі слів його в.о. керівника, 80 пацієнтів, яких не можна перевести в інтернати. Тож, рішення за владою, а тим часом у планах керівництва лікарні – потурбуватися про створення окремої філії, щоб перевести туди незахищених хворих. 

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.