Понеділок, 25 вересня

П’ять ромок отримали по сім років тюрми за крадіжки на львівському вокзалі

Ромки входили до злочинної групи, діяльність якої покривали правоохоронці

алізничний районний суд Львова визнав винними п’ятьох жінок ромської національності, що під прикриттям правоохоронців обкрадали людей на головному залізничному вокзалі Львова. Одна з обвинувачених проведе у тюрмі 7,5 років, а інші – по сім років, пише zaxid.net.

Як вказано у вироку суду, який оприлюднили у судовому реєстрі 26 лютого, у травні 2018 року п’ятерь ромок увійшли до складу злочинної групи, що обкрадала людей на головному залізничному вокзалі Львова. Усі затримані є уродженками Берегово, що на Закарпатті. Вони систематично вчиняли крадіжки, а частину краденого передавали чотирьом поліцейським, що прикривали їх.

У матеріалах справи вказано, що протягом травня – серпня 2018 року вони вчинили щонайменше 14 крадіжок на загальну суму 168 тис. грн. Частину цих коштів, 82 тис. грн ромки розділили між собою, а іншу частину (86 тис. грн) передали правоохоронцям.

У суді ромки розповіли, що вони мали передавати правоохоронцям половину краденого, а також фіксовані суми, які залежали від часу, коли здійснювались крадіжки. Якщо крадіжки відбувались з 06:00 до 08:00, то треба було давати 2,5 тис. грн, якщо з 08:00 до 20:00, то – 3 тис. грн. Викрадені документи та банківські картки також передавали правоохоронцям.

Матеріали щодо чотирьох правоохоронців, які організували та прикривали діяльність ромок, виділені в окреме кримінальне провадження. Вироку щодо правоохоронців ще немає.

Дослідивши усі докази у цій справі, колегія суддів під головуванням Олесі Постигач, визнала винними п’ятьох ромок у вчиненні крадіжок у особливо великих розмірах, які були вчинені організованою групою. Одній ромці призначили покарання у вигляді 7,5 років тюрми, а іншим чотирьом по сім років тюрми.

На вирок суду може бути подана апеляція протягом 30 днів з моменту його проголошення.

 
Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.