п`ятниця, 19 квітня

Олег Синютка: «Сьогодні громади найбільше потребують якісних доріг як бази для розвитку»

DSC_1559Голова Львівського територіального осередку партії «Блок Петра Порошенка Солідарність» Олег Синютка взяв участь у дебатах з представниками інших політичних сил на тему «Хто матиме якісні дороги на Львівщині після децентралізації влади?».

Передусім під час свого виступу Олег Синютка розповів про обласні дороги, які вдалось зробити цього року: «Я не буду говорити про дрібні дороги, тому що не вважаю, що це суттєвий успіх, — такі дороги як на Новий Розділ, на Жидачів, — бо це не є капітальний кінцевий ремонт. Звичайно, що це покращення дорожнього полотна, але це не той результат, якого ми хочемо досягнути.

Що вдалося зробити? Вдалося зробити дорогу на Бібрку і Рогатин на 100%. Друге питання – вдалося зробити об’їзну навколо Львова, яка стояла впродовж 2 років. Вдалося зробити дорогу на Тернопіль до Золочева, дорогу на Червоноград. Сьогодні в роботі і 100% ми закінчимо дорогу на Радехів-Луцьк. Пройдено вже 14 км, і є фінансовий ресурс для цього, і ще дорога Сколе-Славськ. Я думаю 2-3 тижня, і ми закінчимо всі роботи, які ми розпочали на сьогоднішній момент». 

Олег Синютка також зазначив, що необхідно 1 млрд євро, щоб відремонтувати всі дороги Львівщини. Таких грошей регіон не має, тому децентралізація та збільшення надходжень до місцевих бюджетів завдяки акцизному збору дозволять поступово вкладати гроші у відновлення доріг.

«Сьогодні громади найбільше потребують якісних доріг, адже це є база для будь-якого розвитку і будь-якого шляху вперед. Дуже важливо, що громади отримали додатковий ресурс і частину цього ресурсу – це 480 млн гривень сумарно по Львівській області цього року спрямовано на ремонт доріг. Я кажу не про державні кошти, а кошти місцевих бюджетів.

DSC_1563За словами Олега Синютки, проблема з введенням 5% відрахування від акцизного збору в загальні фонди місцевих бюджетів, є у тому, що не всі ці кошти громадами спрямовуються на ремонт доріг. “Частина цих коштів йде на покриття витрат по зарплаті, по інших платежах. Тому ми виступили з такою пропозицією перед Урядом, щоб в наступних бюджетах чітко сфокусували: ті кошти, які збираються від нафтопродуктів, від акцизів, щоб спрямовувались на ремонт доріг. 

Друга річ – це державні ресурси. На превеликий жаль, Львівщина не отримала більше коштів цього року, ніж в попередні роки. Єдиний плюс, який ми зуміли досягнути – це стали учасниками проекту «Карпатський єврорегіон», який дав нам 200 млн гривень з державного бюджету для реалізації». Під час круглого столу опоненти обмінялись питаннями на задану тему, також відповідали на питання експертів та користувачів соцмереж, які у прямому ефірі стежили за дебатами. Участь у дебатах також взяли Іван Гринда, Андрій Корнат, Андрій Стецьків та Йосиф Ситник. Серед експертів були присутні Іван Велійка, Роман Дуда та Юрій Кривенко. У підсумку зустрічі, усі учасники круглого столу висловили своє бачення змін у системі наповнення місцевих бюджетів та утримання і ремонту доріг.

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.