Очно чи дистанційно. Як у Львові розпочнуть навчання студенти університетів

Навчання у Львівській політехніці, як і у Франковому університеті, почнуть у форматі офлайн. Також у планах провести урочисту посвяту першокурсників у студенти, чого не було минулого року. Про це Тvoemisto.tv розповіли у навчальних закладах.

В університеті «Львівська Політехніка» навчання розпочнеться 30 серпня у звичному форматі. Поки Львів перебуває у «зеленій» карантинній зоні, навчання відбуватиметься в офлайн-форматі.

«Заплановано, що 30 серпня, о 10.00 год., на площі біля 4-го навчального корпусу Львівської політехніки відбудеться урочиста посвята першокурсників у студенти. Натомість навчання для першокурсників – бакалаврату і магістратури – розпочнеться з 1 вересня. Для студентів 2-4 курсів – із 30 серпня», – пояснили в університеті.

Як зазначили у виші, що вони стежитимуть за рішеннями Кабінету Міністрів України та постійної комісії з питань ТЕБ і НС і якщо влада визначить певні правила загалом у державі, будуть змушені їх виконувати.

Загалом, навчальний розклад уклали так, що студенти матимуть окремо лекційні дні, а окремо – дні лабораторних і практичних занять. Якщо запровадять «жовту» чи «помаранчеву» карантинну зону, то лекції проходитимуть в онлайн-форматі, а практичні та лабораторні, які розраховані на роботу менших груп студентів, в офлайн-форматі.

У Львівському національному університеті ім. І. Франка навчання розпочнеться з 1 вересня. Тут уже думають про дві форми як першого дня навчання, так і впродовж цілого навчального року. Усе – залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні.

«Урочистості, у тому числі посвята першокурсників, 1 вересня у нашому університеті проходили завжди. Прикрий виняток, через карантин, був лише минулого року. Цьогоріч дуже сподіваємося, що таки зможемо провести всі заплановані урочистості», – каже у коментарі Тvoemisto.tv проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар.

За його словами, 1 вересня може відбуватися у двох форматах: надворі, між пам’ятником Франку у будівлею університету, де зберуться всі першокурсники, а також, в актовій залі. Це за умови погіршення епідситуації. Проте, за другого сценарію, присутні будуть далеко не всі першокурсники, а лише їх представники. Загалом, не більше 100 осіб.

«Якщо ситуація з коронавірусом буде стабільна, 1 вересня, о 8-й ранку, відбудеться Служба Божа, а о 10-й годині самі урочистості», – пояснив Володимир Качмар.

Цьогоріч, як наголосив проректор університету, набрали чимало студентів – у межах 4,5-5 тисяч. З них більше 2 тисяч – на бюджетну форму навчання.

«За кількістю заяв від абітурієнтів, наш університет Франка посідає друге місце в Україні, а за кількістю зарахувань на бюджет – четверте. Найбільше ми набрали на юридичний, економічний факультет, а також на факультет іноземних мов та комп’ютерні технології», – додав Володимир Качмар.

Нагадаємо, що до десятки закладів з найбільшою кількістю зарахованих вступників потрапили два львівські університети. Національний університет «Львівська політехніка» та Львівський національний університет імені Івана Франка посіли третю і четверту сходинку.

Ольга Шведа

Новини від "То є Львів" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.